Hokejisté Horácké Slavie Třebíč (v tmavých dresech) v prvním domácím zápase nové sezóny hostili přerovské Zubry, kterým v prodloužení podlehli 4:5.
(foto: mm)

Třebíč má první bod nové sezóny

19.09.2019

Třebíč - Jeden bod měli po dvou odehraných zápasech nového ročníku první ligy hokejisté Horácké Slavie Třebíč. V prvním duelu na svém ledě, který doprovodila první akce projektu „HST hrdinům“, při které třebíčští hokejisté vzdali hold vojákům z 32. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou, podlehli přerovským Zubrům v prodloužení 4:5. „Zaplať pánbůh aspoň za bod. V závěru jsme hráli oslabení ve třech proti pěti, kde jsme mohli inkasovat a nemuseli jsme mít ani bod,“ uznal po utkání trenér Martin Sobotka.

První třetina byla vyrovnaná, a i když šance se rodily na obou stranách, efektivnější byli v koncovce i díky třem přesilovkám domácí hokejisté. První a zároveň největší šanci Zubrů zlikvidoval už ve druhé minutě Jekel. V 15. minutě hráli domácí druhou přesilovku, v ní přešel Michálek na modré přes bránícího hráče, nabídl Šťovíčkovi a ten propálil ještě vloni litvínovského Petráska v přerovské brance. Pojistku přidal půl minuty před první sirénou Král, který zblízka procedil puk za gólmanova záda.