Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Čtvrtý ročník velkého mezinárodního turnaje Třebíč open 2020 se v plánovaném termínu kvůli pandemii koronaviru na Třebíčsku neuskuteční.
(foto: Ilustrační foto HoN: Martin Mutl)

Třebíč open 2020 se letos bude hrát jindy a v jiném formátu

28.04.2020

Třebíč - Velký mezinárodní fotbalový turnaj žáků se letos na Třebíčsku uskuteční v jiném formátu i jiném termínu. Organizátoři Třebíč open z Fotbalové školy Třebíč to oznámili v návaznosti na rozhodnutí Výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky z úvodu dubna.


„Dovolte mi poděkovat vám za trpělivost, související s očekávaným verdiktem nad 4. ročníkem mezinárodního turnaje Třebíč Open 2020. V návaznosti na zprávy ze zasedání výkonného výboru FAČR, který mimo jiné rozhodl o ukončení probíhající ročníku všech amatérských i mládežnických kategorií a aktuální opatření týkající se šíření celosvětového viru COVID-19 jsme dospěli k následujícímu rozhodnutí. Neradi bychom tradiční letní turnaj úplně zrušili, proto jsme se rozhodli o přesunutí termínu z plánovaného 13. - 14. 6.2020 na nový termín 22. 8. 2020,“ zní ve zprávě Pavla Chalupy, který za pořádáním velkého turnaje na Třebíčsku stojí.

Čtvrtý ročník se tak musí smrsknout do jednoho dne. „Vzhledem k náročnosti organizace a stále nejisté budoucnosti, týkající se šíření viru, jsme dospěli k tomu, že bude nejlepší uspořádat pouze jednodenní turnaj, jelikož jsme přesvědčeni, že se turnaje nezúčastní zahraniční týmy, které budou mít s největší pravděpodobností zákaz vycestování na naše území.“

Nový termín žákovského turnaje by mohl kolidovat se začátkem nového soutěžního ročníku, přesto Pavel Chalupa věří, že o Třebíč open 2020 bude zájem i v srpnu. „Rádi bychom turnaj nabídli všem kategoriím od U6 do U13, i přesto, že si uvědomujeme, že žákovské kategorie budou začínat svá mistrovská utkání. Věříme, že i přes posun kategorií o rok výše budeme mít o náš turnaj a celorepublikovou konfrontaci zájem.“

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk