Obránce Karel Nedbal dal takhle na konci osmé minuty úvodní gól Horácké Slavie v duelu s Frýdkem-Místkem. Jeho tým nakonec vyhrál 2:0 a doma slavil podvanácté v řadě.
(foto: Martin Mutl)

Třebíč podvanácté doma vítězně

12.01.2018

Třebíč - Už podvanácté v řadě slavili hokejisté Horácké Slavie Třebíč domácí vítězství. Ve středečním 38. kole první ligy si před vlastními fanoušky poradili s Frýdkem-Místkem. Domácího přemožitele tak svěřenci trenérského dua Sobotka - Barvíř hledají od 21. října, kdy je v 16. kole v prodloužení porazily Karlovy Vary.

Do třebíčské sestavy se po zranění vrátili útočníci Kristl a Jan Wasserbauer, obranu pak vyztužil navrátilec Mikyska a uzdravený Kaláb. Naopak mezi absence trenéři stále počítají Vodného, Krále, Malce a Vágnera. „Už se nám při skládání sestavy dýchá trochu lépe. Další dobrou zprávou je, že se do tréninku vrací Tadeáš Král, otazník je ale stále nad Vodným a Malcem,“ řekl k marodce Martin Sobotka.

Jeho tým se do vedení dostal na konci 8. minuty, kdy Dolníček s Eratem vymysleli akci pro obránce Nedbala a ten zamířil přesně nad Danečkovu vyrážečku. Vyrovnat mohl v 15. minutě Matyáš, ale na Dostála si nepřišel.

Ve vyrovnané druhé části měly oba celky několik zajímavých šancí. Zapomenutý Kristl bekhendem neuspěl podobně jako v úniku Mlynář, Süssovu šanci ve 34. minutě zlikvidoval Daneček, stejně jako chvíli před druhou přestávkou ve dvojnásobné přesilovce obrovskou šanci Havránka. Na druhé straně mohl srovnat Bajtek, Dostál ale stačil sklapnout betony včas.

Ve třetí třetině si hosté ze severu Moravy vynutili výraznou převahu, Dostál ale mnohdy i se štěstím všechny pokusy pokryl a v třebíčském dresu vychytal první letošní nulu. Naopak pojistku na dvanácté domácí vítězství v řadě přidal v 53. minutě důrazný Havránek, kterému v přesilovce asistovali znovu dva nejzkušenější – Erat s Dolníčkem. Právě třebíčský kapitán pak na ledě několik minut chyběl. „David byl rozpáraný na puse a musel na šití, ale to k hokeji patří, to se nedá nic dělat,“ bral to s úsměvem trenér Sobotka.

Ten si nad další domácí výhrou pochopitelně mnul ruce, chválil gólmana Dostála, ale současně ocenil také kvality soupeře. „Frýdek je těžký soupeř, který má v kádru mladé šikovné kluky, kteří nás po celý zápas trápili. Já dneska musím ocenit výkon brankáře Lukáše Dostála, který nás podržel. Díky němu jsme dneska získali tři body. Kaňkou na zápase bylo to, že když jsme v závěru druhé třetiny dostali výhodu dvojnásobné přesilovky, dokázali jsme z ní udělat na začátku třetí části přesilovku pro soupeře. To bylo z naší strany sehrané špatně. Ale někdy jsou takhle urvané tři body cennější, než když vyhrajete 8:1.“

Hostující trenér Jiří Juřík při pozápasovém hodocení litoval neproměněných šancí svého týmu. „Myslím, že to bylo vyrovnané utkání se špatným koncem pro nás. Celým utkáním se táhla naše nemohoucnost překonat gólmana domácích, který odvedl fantastický výkon. Naše koncovka byla dneska žalostná.“

Sobotkův tým nyní čeká série tří zápasů na hřištích soupeře. Už zítra se Horácká Slavia představí od půl šesté na ledě stále se lepšícího Vsetína, který v tomto týdnu dvakrát uspěl v Benátkách nad Jizerou a v tabulce se znovu vrátil mezi osmičku nejlepších. V příštím týdnu pak následují duely v Benátkách a v Ústí nad Labem.

Autor: Martin Mutl