Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Třebíč porazila i třetího druholigového soupeře

30.08.2019

Třebíč (mm) - Také třetího soupeře z druhé ligy dokázala Horácká Slavia Třebíč pokořit. Po Havlíčkovu Brodu a Žďáru nad Sázavou si Třebíčští smlsli na Dracích ze Šumperka, které v poslední domácí přípravě porazili vysoko 8:0.


Ani přes jasnou a vysokou výhru nebyl domácí trenér Martin Sobotka spokojen s první třetinou. „Ten výsledek se nerodil jednoduše. Soupeř měl v první třetině spoustu šancí, z naší strany to nebylo zase úplně to, co bychom si představovali. Takže za to, že jsme tu třetinu vyhráli 2:0 jsme byli rádi. Pokud by soupeř nějakou šanci z úvodu proměnil, asi by se ten zápas vyvíjel trošku jinak. Je to pořád stejná písnička, my musíme zapracovat na začátcích zápasů, protože tam je to špatné.“

Postupně ale Třebíčští přebírali iniciativu a dokráčeli k jasnému vítězství. „Postupně jsme získali převahu, dali i pěkné branky a zápas dotáhli do vítězného konce. Ty dvě třetiny už měly parametry toho, jak to po hráčích chceme,“ dodal ke zbytku zápasu Sobotka.

Do začátku soutěže čekají Horáckou Slavii dva duely na hřišti soupeře, ale také ještě hodně práce. „My jsme teď začali pracovat na přesilových hrách, ale pracovat musíme celkově na všem,“ zdůrazňuje trenér, který z kádru vyřadil Filipa Jiráska. „Jakub Čejka přišel s tím, jestli bychom ho neuvolnili do Šumperka. Pro nás to byl signál, že pokud ten kluk u nás nechce hrát, tu možnost jsme mu po konzultaci s vedením klubu dali,“ vysvětlil další změnu ve složení kádru Martin Sobotka.

Včera se Horácká Slavia představila v odvetě derby Vysočiny v Jihlavě, v úterý se pak vydá k poslednímu duelu přípravy do Benátek nad Jizerou. Nový prvoligový ročník pak zahájí ve středu 11. září na ledě českobudějovického Motoru.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk