Třebíč přišla o naději ve třetí třetině

26.10.2018

Litoměřice (mm) - Ani v sedmém zápase na ledě soupeřů v řadě nedokázala hokejová Horácká Slavia Třebíč bodovat. Na ledě Litoměřic přitom po dvou třetinách vedla, ale nakonec odjela s těsnou porážkou 2:3.

V hodně průměrné první třetině se z první branky těšili domácí, kterým po sedmnácti vteřinách přesilovky zařídil vedení Kloz. Pak se o slovo přihlásili hosté z Třebíče. Ve 13. minutě srovnal Brož a za necelé dvě minuty strhl vedení na stranu hostů přesnou střelou do horního růžku Michajlovovy branky obránce Lukáš Vágner, který na Vysočinu přišel vypomoct z extraligových Karlových Varů. Tam v deseti letošních zápasech dal jeden gól a vedení Energie kývlo na střídavý start do Třebíče, kde působil v loňské sezóně.

Ani ve druhém dějství se v Litoměřicích líbivý hokej neservíroval. Domácí byli dvakrát blízko vyrovnání, ale gólman Dostál si dobře postavil tyčky. K dalšímu vážnějšímu ohrožení branky se ale matně hrající Stadion nedostal ani ve třech přesilovkách, které si ve zbytku druhé části zahrál.

Hned po minutě hry ve třetí třetině ale bylo vyrovnáno, to když z ostrého úhlu propálil Dostála na bližší tyč Voženílek. Naději na bodový zisk drželi Třebíčští do 49. minuty, kdy výhru domácího celku trefil znovu Voženílek. Vyrovnat mohl za chvíli Raška, ale zblízka poslal puk nad horní tyčku odkryté branky.

Už zítra čeká Horáckou Slavii další zápas první ligy. V něm se od půl šesté na svém ledě postaví Frýdku-Místku, se kterým v první čtvrtině soutěže utrpěla vysokou porážku 2:8.