Třebíč - Blansko
(foto: Martin Mutl)

Třebíč doma porazila Blansko, o postup už ale hrát nemůže

13.06.2011

Třebíč - V nepříliš pohledném utkání šli domácí do vedení již v 6. minutě, kdy si hostující obránci srazili do vlastní sítě prudkou Pacholíkovu přihrávku směřující před branku. Hosté se poprvé připomněli ve 29. minutě, kdy Beer musel chytat nebezpečnou přízemní střelu Jelínka. Ve 35. minutě domácí Komínek svým centrem za obranu vyzval k zakončení Durdu, ten ale v rozhodujícím okamžiku před Švancarou uklouzl. Hned z protiútoku mohl vyrovnat Farník, toho ale ve slibné akci vychytal Beer.

Mnohem aktivněji do druhého poločasu vstoupili hosté. Již ve 47. minutě z přímého volného kopu nebezpečně střílel kolem zdi Janíček. Jeho střelu směřující za levou tyč ale Beer skvělým zákrokem vyrazil. Hostům se podařilo vyrovnat v 55. minutě, kdy se zpoza velkého vápna přesně trefil Hájek. Následně musel Beer reflexivně vytahovat další nebezpečnou střelu z bezprostřední blízkosti. Obrat v utkání nastal v 70. minutě, kdy se přesnou dalekonosnou přízemní střelou k levé tyči Švancarovy branky prosadil domácí Čermák a poslal Třebíč do vedení. O šest minut později se k míči dostal Durda a nekompromisní střelou zvýšil už na 3:1. V 84. minutě po přihrávce Čermáka z pravé strany zvyšoval na 4:1 nadvakrát Pacholík. Hosté ještě za dvě minuty korigovali výsledek, když se po rohovém kopu hlavou trefil Karásek.

Třebíčský HFK se tak s domácím publikem rozloučil vítězstvím, před posledním kolem je ale jasné, že už nemůže zasáhnout do boje o postup do třetí ligy. V posledním kole se Třebíčští představí v derby zápase ve Žďáře nad Sázavou.Branky: 6. vlastní, 70. Čermák, 76. Durda, 84. Pacholík ? 55. Hájek, 86. Karásek. Rozhodčí J. Beneš. ŽK: 54. Chlup - 13. Jelínek, 38. Kolář, 59. Karásek, 70. Janíček. Diváků 150.Třebíč: Beer ? Svoboda, Komínek, Havránek, Čermák ? Pacholík, Linhart, Chlup, Smažil (69. Křivánek) ? Novotný (21. Durda), Pacák (65. Kostelecký).Blansko: Švancara ? Bubeníček, Kolář (81. Nečas), Pokoj, Šíp ? Doležel, Janíček, Farník, Jelínek (46. Karásek) ? Oulehla, Hájek (84. Bezděk).