Bod za remízu 2:2 vybojoval Horácký fotbalový klub Třebíč (u míče Dogui Meless) ve Velkém Meziříčí. A to i přesto, že dohrával bez vyloučeného Havránka.
(foto: Martin Mutl)

Třebíč i v deseti dokázala derby srovnat

02.11.2015

Velké Meziříčí - Parádní návštěva více než osmi stovek fotbalových fanoušků viděla v neděli dopoledne třetiligové derby Vysočiny ve Velkém Meziříčí. Domácí nováček soutěže a papírový favorit v něm hostil Horácký fotbalový klub z Třebíče. Ten po bezbrankové první půli dostal dvě branky, jenomže v závěru během tří minut i v deseti vyrovnal a v samotném závěru ještě spálil šanci na vítězný gól.

První půle nabídla z obou stran opatrný fotbal. První šanci měl v 11. minutě Dobrovolný, ale Invald mu střelu chytil. V 18. minutě byli blízko brance domácí. Dolejš centrem z pravé strany hledal někoho ze spoluhráčů, obránce Komínek chtěl hlavou odvracet na roh a k překvapení všech trefil levou tyč Matuškovy branky. Po půlhodině pak střílel nebezpečně Simr, stejně jako na opačné straně Dogui Meless, ale s ukazatelem stavu nepohnul.

Domácí měli lepší vstup do druhé půle. V 54. minutě svou převahu korunovali úvodním gólem, který dal po rohu hlavou Simr. „Na Simra jsme hráče speciálně upozorňovali, ale on nám dal chvíli po přestávce gól,“ kroutil hlavou třebíčský asistent trenéra Miloš Loucký. Jen o čtyři minuty mohl kroutit hlavou znovu. To když rozhodčí posoudil Havránkův zákrok jako penaltový a navíc třebíčského beka poslal předčasně pod sprchy. „Podle mě se takové penalty nepískají, ale od toho jsou tam rozhodčí. Podle nás to byl normální souboj,“ vrátil se k 64. minutě Loucký. Po druhé brance mohli zaskočení hosté inkasovat znovu, ale čtvrthodinu přečkali bez další újmy. „Kdybychom v té hluché čtvrthodině dostali další tři branky, nikdo se nemohl divit. Domácí nedali šance, které dát měli a postupně začali hrát ležérně.“ Toho nakonec museli litovat. V 84. minutě totiž po standardní situaci snížil Novotný a o tři minuty později vyrobil hrubici gólman Invald a Novotný svým druhým gólem srovnal. Třebíčští nakonec mohli odjíždět se třemi body, ale Ošmera se gólové radosti nedočkal. „V hektickém závěru jsme nakonec mohli vyhrát. Ošmerovi v poslední minutě ale gólman nohou šanci vykopl. Každý bod se počítá, ale je to škoda,“ litoval Miloš Loucký, který musel zmínit i absenci Davida Kosteleckého, který si po jednom ze soubojů zlomil klíční kost.

Autor: Martin Mutl