Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Třebíčská sestřička Renáta bojuje o titul

25.09.2019

TŘEBÍČ (mach) - Každým rokem probíhá soutěž Batist Nej sestřička o nejsympatičtější zdravotní sestřičku. Letošní 11. ročník odstartoval 14. června v pražském divadle Na Maninách. Do letošní soutěže byla nominována porodní asistentka z gynekologicko-porodnického oddělení třebíčské nemocnice Renáta Neubertová. Slavnostní finále s vyhlášením vítězky proběhne již 5. října na slavnostním galavečeru. Podpořit naše želízko v ohni ale můžete i vy. Stačí udělit hlas v právě probíhající internetové soutěži na webových stránkách www.nejsestricka.cz.


Ředitel soutěže o nejsympatičtější zdravotní sestřičku Batist Nej sestřička 2019 David Novotný v pražském Divadle Na Maninách před zaplněným hledištěm vyhlásil už 11. ročník tohoto klání. Představil také dvanáctku finalistek, zdravotních sestřiček ze zdravotnických zařízení z celé České republiky, které se krátce představily při rozhovoru se svými patrony. Záštitu nad 11. ročníkem soutěže Batist Nej sestřička převzala mimo jiné předsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny prof. Věra Adámková, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Aleš Cabicar, starosta Náchoda Jan Birke, senátor Martin Červíček, náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula či ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Jak se cítí nominovaná zdravotní sestřička třebíčské nemocnice, se vám pokusíme zprostředkovat v krátkém rozhovoru.

Do soutěže vás přihlásil ně- kdo jiný, nebo jste se přihlásila sama?

Do 11.ročníku soutěže Batist Nej sestřička roku 2019 mě přihlásila za nemocnici Třebíč náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Alena Hošková s vrchní sestrou gynekologicko-porodnického oddělení Jarmilou Dočkalovou. Oznámili mi, že jsem se již dostala do finálové dvanáctky z téměř šesti set přihlášených zdravotních sester z celé České republiky. Dostala jsem pár dní na rozmyšlenou.

Co vás vedlo k přijetí takové výzvy?

K rozhodnutí o přijetí mě vedla již samotná nominace, důvěra náměstkyně ošetřovatelské péče i vidina nevšedních zážitků spojených se soutěží, která není o věku a kráse, ale vyzdvihuje profesi zdravotníků a je jakýmsi poděkováním za jejich práci.

Jaké povinnosti jsou spojené s vaší účastí v soutěži?

Povinnosti jsou to veskrze příjemné. Jako například seznámení se s ostatními finalistkami - všechny sestřičky jsou moc sympatické, při společném setkání v Praze. Focení charitativního kalendáře se známými osobnostmi v ateliéru, kde se natáčí seriál Modrý kód. Tisková konference s ministrem zdravotnictví. Nácvik choreografie se zpěvákem Josefem Vágnerem.

V sobotu 5. října 2019 vás čeká galavečer - finále soutěže. Kde a jak to bude probíhat?

Finále soutěže bude probíhat 5. října v Náchodě v Městském divadle dr. Josefa Čížka. Po úvodní společné choreografii bude každá soutěžící představena rozhovorem s přiděleným patronem z řad známých osobností, následovat bude promenáda ve zdravotnických uniformách od firmy Zdravtex, soutěž za účasti mladíků ze soutěže Muže roku a vystoupení řady umělců. Šaty na finálový večer budeme mít od módní návrhářky Aleny Wilson. O vítězce rozhodne odborná porota.

Jak na vaši účast v soutěži reaguje okolí, kolegové či vedení nemocnice?

Ve svém nejbližším okolí i v práci jsem se setkala pouze s pozitivními a přejícnými reakcemi. Samy za sebe hovoří nádherné komentáře na sociálních sítích, kterých si nesmírně vážím.

Jaká je výhra a jak s ní případně naložíte?

Hlavní výhra v soutěži je mimo zájezd i role v primáckém seriálu Modrý kód. Výhra není peněžní, ale jedná se o ocenění zdravotnické profese jako takové.

Myslíte, že je vaše účast v soutěži nějak přínosná i pro třebíčskou nemocnici?

Doufám že ano, je to zviditelnění a prestiž Nemocnice Třebíč, ocenění, že v rámci porodnice děláme svoji práci dobře.

Jak vás může podpořit veřejnost?

Na webových stránkách www.nejsesticka.cz právě probíhá veřejné hlasování o Nej sestřičku SYMPATIE, tam je možné mi dát hlas a zároveň i zjistit další informace o soutěži.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk