Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Třebíčské diskotéky dostaly znovu zelenou

14.11.2011

Třebíč - Už týden má Znojemka club 2000 znovu udělenou výjimku z obecně závazné vyhlášky o ochraně nočního klidu a regulaci činností narušujících veřejný pořádek. Bez výjimky bylo toto zařízení jeden měsíc.


Důvodem byly hromadící se stížnosti kvůli nepřiměřenému hluku, který v ulicích způsobovali v nočních hodinách jeho hosté. Neudělení výjimky znamenalo, že hudební produkce musela končit nejpozději ve 22.00. Za takových okolností se ale provozovatel rozhodl, že podnik zavře úplně. Teď už je znovu otevřeno.

Výjimku udělila rada do konce letošního roku. Každou středu a čtvrtek zde bude diskotéka fungovat do půlnoci, od pátku do soboty je pak hudební produkce povolena až do šesti hodin následujícího dne. Výjimku dostala Znojemka současně i na diskotéky, které může provozovat o vánočních svátcích, v neděli 25. 12. do 6.00 následujícího dne a v pondělí 26. 12. do půlnoci.

V pondělí 7. listopadu proběhlo setkání s provozovateli některých třebíčských klubů a diskoték. Snahou města bylo nejednat s provozovateli na úrovni represí, ale snažit se dohodnout na takových podmínkách, které by byly akceptovatelné pro provozovatele, návštěvníky i ostatní občany.

Provozovatelé budou muset mít svou pořadatelskou službu. Bude taky zavedeno vstupné, které by mělo odrazovat návštěvníky od toho, aby i několikrát za noc takříkajíc měnili lokál. A logika je jasná, čím míň přesunů, tím míň taxíků a hlučících lidí v ulicích. „Budeme muset vysvětlit také provozovatelům taxislužeb, že i jejich zaměstnanci jsou zdrojem nočního rušení a že i proti nim existují možné represivní nástroje, které je možné použít,“ nastínil další oblast možných problémů Pavel Heřman.

Starosta dále správně popsal situaci, ve které podle něj nejde ani tak o vyhlášku, jako o problematické žití s diskotékou v sousedství. Jaké problémy a v jaké míře se budou po udělení výjimky v okolí Znojemky vyskytovat a jaká bude reakce obyvatel, popřípadě i policistů a strážníků na ně, se zřejmě ještě ukáže. Město chce situaci znovu vyhodnotit po Novém roce.

Autor: vek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk