Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Třebíčský fanoušek byl po hokeji napaden

08.10.2012

Havlíčkův Brod - V sobotu 6. října se v Havlíčkově Brodě konalo hokejové utkání mezi mužstvy HC Rebel Havlíčkův Brod a SK Horácká Slavia Třebíč. Utkání zhlédlo přes 1 700 havlíčkobrodských a třebíčských fanoušků. Při rozchodu návštěvníků hokejového utkání došlo k fyzickému napadení, při kterém byl zraněn jeden z třebíčských fanoušků. Jeho zranění si vyžádalo lékařské ošetření. Útočníka, fanouška havlíčkobrodských hokejistů, policisté zajistili. Byl pod vlivem alkoholu.


„Hokejové utkání jsme vyhodnotili jako rizikové a v souvislosti s jeho konáním připravili policejní opatření. Na bezpečnost občanů, veřejný pořádek a bezpečnost silničního provozu dohlíželi policisté pořádkové i dopravní služby, včetně pořádkové jednotky a policejních psovodů,“ řekl velitel opatření plk. Mgr. Aleš Indra. Jak dále dodal, do policejního opatření byli nasazeni členové antikonfliktního týmu Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a účastnili se ho také strážníci městské policie.

Před zahájením hokejového utkání dohlíželi policisté na přesun fanoušků ke stadionu. Fanoušci třebíčských hokejistů přijeli do Havlíčkova Brodu autobusem. Z parkoviště na ulici Chotěbořská je k zimnímu stadionu doprovodili členové antikonfliktního týmu. Další fanoušci se z Třebíče dopravili na sobotní utkání vozidly. Přesun brodských i třebíčských fanoušků ke stadionu probíhal klidně.

V době konání hokejového utkání policisté dohlíželi na dodržování veřejného pořádku, bezpečnost občanů, chránili majetek a dále působili preventivně u stadionu a v jeho okolí. O přestávkách se mezi havlíčkobrodskými a třebíčskými fanoušky, kteří vyšli před stadion, pohybovali členové antikonfliktního týmu a situaci pečlivě monitorovali.

Po skončení utkání se třebíčští fanoušci, kteří přijeli do Havlíčkova Brodu autobusem, vydali za doprovodu členů antikonfliktního týmu ve směru k parkovišti na ulici Chotěbořská. Po několika metrech se jeden třebíčský fanoušek náhle od skupiny odchýlil, a to i přes pokyn policistů, aby pokračoval ve směru k ulici Chotěbořská, a následně byl fyzicky napaden fanouškem havlíčkobrodských hokejistů. Na místo okamžitě dorazili policisté pořádkové jednotky. Útočníka, který se z místa snažil utéct, dostihli a zajistili ho. Napadenému muži, který byl při útoku zraněn, přivolali policisté zdravotnickou záchrannou službu a ihned mu poskytli první pomoc. Po tomto napadení hrozilo bezprostřední nebezpečí dalších konfliktů a vzájemného napadání fanoušků obou mužstev. Prostor mezi třebíčskými a havlíčkobrodskými fanoušky policisté přehradili. V zájmu zklidnění situace doprovodili policisté pořádkové jednotky třebíčské fanoušky na parkoviště k autobusu. Mezi fanoušky třebíčských hokejistů se pohybovali také členové antikonfliktního týmu, kteří velmi vypjatou situaci zklidňovali a další vznikající konflikty okamžitě komunikačně řešili.

Zraněného třebíčského fanouška ošetřil lékař zdravotnické záchranné služby, další lékařskou péči jednačtyřicetiletý muž odmítl. Útočníka policisté převezli na obvodní oddělení. Jedná se o sedmadvacetiletého muže z Havlíčkobrodska. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku, při které naměřili hodnotu 0,99 promile alkoholu. Napadení v současné době šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. Policisté zjišťují veškeré okolnosti fyzického napadení.

Rozchod ostatních fanoušků probíhal klidně. Policisté zajišťovali veřejný pořádek v okolí stadionu až do úplného odchodu fanoušků obou hokejových mužstev. Žádné komplikace v souvislosti s odjezdem autobusu a vozidel s fanoušky nezaznamenali.

Dopravní policisté po skončení hokejového utkání věnovali velkou pozornost dohledu na bezpečnost silničního provozu. K žádným výraznějším komplikacím nedocházelo.

Rozchod návštěvníků hokejového utkání po Havlíčkově Brodě policisté monitorovali, jejich přesun probíhal klidně.

Autor: Jana Kroutilová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk