Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Třebíčští florbalisté plánují oslavy patnácti let od prvního zápasu pod hlavičkou Snipers

18.10.2019

Třebíč - Jubilejní patnáctou sezónu prožívá florbalový klub Snipers Třebíč. O jeho začátcích, současnosti i plánech do budoucna jsme si povídali s trenérem prvního mužského týmu a jedním ze zakládajících členů Michalem Pazderníkem. Ten přiznal, že s týmem plánuje u příležitosti prvního oficiálního zápasu pod hlavičkou Snipers oslavy.


Jak vůbec vznikl klub Snipers Třebíč a kdo stál u jeho zrodu?

Počátky klubu sahají do roku 2000, kdy pan Veselý se svými syny a jejich kamarády začal chodit hrát florbal do stařečské sokolovny. Určitě netušil, že může být u zrodu florbalového klubu. Jádro týmu vzniklo roku 2002, kdy někteří odpadli a chodit začali zakládající hráči klubu (bratři Veselí, Pazderník, Forman, Herbrych, Brestovský). Postupem času přibyli Makovický, Klimeš a Kirdaj. Počet hráčů se zvýšil, a tak se rozhodli přemístit ze Starče do Třebíče, odkud ostatně většina hráčů pocházela. Prvním třebíčským útočištěm se stala tělocvična katolického gymnázia a tam také došlo k rozhodnutí o založení klubu SK Snipers Třebíč, který byl oficiálně založen 20. května 2004, kdy byl zapsán mezi kluby Česká florbalová unie. Společně se mnou byli u zrodu klubu Tomáš Forman a Petr Klimeš mladší. My jsme připravovali mužstvo na sezónu a v jejím průběhu ještě angažovali trenéra Petra Klimeše staršího.

Jak populární byl tehdy florbal?

Ve srovnání s dnešní dobou byl florbal na Třebíčsku v plenkách. V roce 1992 byla zaregistrovaná česká florbalová unie. Do třebíčských škol se florbal dostal někdy v roce 1998. To bylo poprvé, co jsme zjistili, že florbal vůbec existuje. Ještě v roce 2004 bylo poznat, že v Třebíči je jen pár desítek nadšenců tohoto sportu, jelikož s florbalkou po městě nebyl skoro nikdo vidět.

Kdy se začal třebíčský florbal masivně prosazovat u veřejnosti?

Až o dva roky později, kdy nastal první florbalový boom v Třebíči a už bylo vidět, že nejenom děti, ale i dospělí chodí po tělocvičnách si pinknout. V dnešní době si myslím, že je florbal jedním z nejpopulárnějších sportů a není dne, abych někoho nepotkal s florbalovým nářadíčkem po ruce. Nejvíce členů přišlo díky náboru v roce 2006, kdy se uskutečnil masový nábor klubu, a díky tomuto kroku jsme mohli přihlásit další 3 nové mládežnické týmy. Od desáté sezóny máme kompletní mužskou strukturu, kterou poslední sezóny zdvojujeme. V letošní sezóně máme pouze jeden tým juniorů a u ostatních kategorií máme přihlášené dva týmy do soutěží přípravky, elévovů, starších žáků, dorostu a mužů. U mladších žáků jsou to dokonce tři týmy.

Více v tištěných novinách.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk