Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Kuželkáři TJ Třebíč. Horní řada zleva Jiří Mikoláš, Robert Pevný, Kamil Nestrojil, Mojmír Novotný. Spodní řada zleva Václav Rypel, Dalibor Lang a Aleš Zeman.
(foto: mm)

Třebíčští kuželkáři vyhodnotili uplynulou ligovou sezónu

07.08.2019

Třebíč (art) - Kuželkářské ligové soutěže jsou dohrány, divizní i krajské soutěže mají po sezóně, odehrány jsou všechny zápasy Poháru České kuželkářské asociace, republiková mistrovství jednotlivců i dvojic už znají své vítěze, dokonce i mistrovství světa družstev letos konané v Rokycanech už je ukončené. Je čas bilancovat, jak to třebíčským kuželkářům v ročníku 2018-2019 vlastně šlo.


Asi nejvýstižnějším slovem je průměrně. Deset výher, deset proher, dvě remízy. Celou sezónu se pohybovali v průměrných vodách tabulkového středu. Nejhůře byli na osmém místě, jedinkrát se Třebíči podařilo prokousat na 4. příčku tabulky. To bylo po vydařené sérii pěti výher za sebou na přelomu podzimní a jarní části sezóny – ale to byla jakási labutí píseň Třebíčských před „jarní únavou“. Hned v úvodu sezóny zaskočil třebíčské borce na naší kuželně dobře hrající nováček z Dačic, což trochu předznamenalo fakt, kde tým letos tlačila bota – domácí utkání. Kdysi nedobytná třebíčská pevnost ztratila své kouzlo a hosté si až příliš často přijeli vybrat svůj desátek. Snad jen proti „papírově“ slabším se Třebíčští dokázali doma prosadit, byť například sestupující Jičín si z Třebíče odvezl bod za remízu.

Z celkových 22 bodů nasbírala Třebíč 13 bodů na podzim, především zásluhou skvělého závěru kalendářního roku. Jenže jarní půlka se nesla ve znamení komplikací na více frontách. Zdravotní patálie vyřadily na část sezóny několik hráčů základní sestavy. K tomu se připojily technické problémy na naší kuželně, díky kterým muselo dojít k přesunu některých hracích termínů. Dohromady osm jarních utkání bylo sehráno ve čtyřech víkendových dvojblocích, což bylo v kombinaci s mezerami v sestavě častokrát nad síly třebíčského mančaftu. Navzdory tomu se podařilo v konečném účtování uhájit slušné páté místo.

Ze šedého průměru jasně zářil po většinu sezóny Robert Pevný, který v ligovém hodnocení jednotlivců skončil na výborném pátém místě. Navíc zahrál absolutně nejlepší nához celého ročníku 662 kuželek! Třebíčský prapor držel tradičně vysoko také Kamil Nestrojil, kvůli zranění však odehrál jen 15 utkání. Týmu chyběl ještě alespoň jeden tahoun, nepodařilo se zacelit mezeru po Petru Dobešovi, jenž přestoupil do České Třebové hrát Interligu, kde letos získal titul Mistra České republiky.

Když bylo jasné, že medailové příčky ligové tabulky jsou nám vzdálené, soustředili se Třebíčští na účast v Poháru ČKA. V minulých čtyřech ročnících se vždy probojovali do finálové čtyřky a chuť pokračovat v této „tradici“ byla silná. V prvním kole nadstavby remizovali v dvojutkání s letos výborně hrajícím třetiligovým Tehovcem. Do osmifinále je poslalo až prodloužení – náhlá smrt, kde byli o pouhé dvě kuželky šťastnější. Dalším soupeřem kuželkářů z Třebíče byl Duchcov a snadnější postup si nemohli přát – venkovní výhra 5:1 a domácí kontumace je navnadily na čtvrtfinálový duel s krajským rivalem z Jihlavy. Ovšem Jihlava v dvojzápase potvrdila, že Interligu nehraje náhodou, šla svému štěstí naproti a povolila třebíčským hráčům jediný dílčí bod za rozhodnutého stavu. Letos byl tedy závěrečný turnaj Poháru ČKA bez účasti Třebíče. Pohárový titul putoval do Prahy - tým Slavoje přidal pěknou třešinku na dort ke svému postupu z 1. ligy do Interligy.

Ani v soutěžích jednotlivců či dvojic neslavili třebíčští kuželkáři výraznější úspěchy. S jedinou výjimkou – a tou je parádní a trochu překvapivá stříbrná medaile Jiřího Mikoláše, kterou vybojoval společně s Michalem Kellnerem (KK Moravská Slavia Brno) v soutěži tandemů na MČR dvojic. Jiří tedy medailově navázal na loňské zlato z tandemu smíšených dvojic a zdá se, že tandemy jsou Jirkovou doménou.

V létě mají kuželkáři zasloužený odpočinek, nicméně štěstí přeje připraveným, a tak už nyní se v třebíčském družstvu chystají nějaké drobné personální úpravy kádru. Chystáme posílení ligového družstva s cílem zvýšit konkurenci a naději na boj o přední příčky tabulky.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk