Brankář Horácké Slavie Pavel Jekel se dvaatřiceti úspěšnými zákroky zasadil o třebíčskou výhru v Kadani 3:1.
(foto: mm)

Třebíčští splnili roli favorita a z Kadaně přivezli všechny body

29.11.2019

Kadaň (mm) - Hokejisté Horácké Slavie Třebíč splnili ve 26. kole první ligy povinnost, když vyhráli na ledě posledního celku tabulky v Kadani. Ve druhé části se dostali do dvoubrankového vedení, a i když na začátku poslední části domácí snížili, jejich naděje na bodový zisk vydržely jen pár minut.

Horácká Slavia vstupovala do zápasu s poslední Kadaní v roli jasného favorita, ale v první třetině to tak moc nevypadalo. Naopak vážnější šance se narodily před gólmanem Jekelem. Největší šanci měl v 16. minutě Michnáč, který se zbavil dvou soupeřů, ale s jeho ránou si třebíčský brankář poradil. Podruhé se zapotil v polovině 19. minuty, kdy po vyhraném buly nahazoval puk na branku Wágner, ale neujal se ani pokus o dorážku Kůse.

Ve druhé části se naděje domácího celku zvýšily ve 45. minutě, kdy fauloval obránce Kowalczyk a Trhači dostali výhodu přesilové hry. Jenomže už po 15 sekundách ujel Šťovíček, vymyslel geniální přihrávku na Bittnera a ten v oslabení poslal třebíčský tým do vedení. Druhý gól přidal chvíli po polovině zápasu v přesilovce Havlát, který dorazil puk za Neužila po střele Szathmáryho. Brankáře Jekela pak vystrašila Kůsova střela, která se otřela jednoho z obránců, čtyřiadvacetiletý brněnský odchovanec ale odolal i ve 36. minutě, kdy se během jediné minuty ocitli v šancích domácí Rindoš a znovu Kůs.

Třetí třetina se nesla ve znamení kadaňské snahy o zdramatizování zápasu. A to se brzy vyplnilo. Na konci 44. minuty vyhráli domácí buly, Müller poslal puk na modrou na Chalupu a jeho rána skončila v síti třebíčské branky. Naděje celku trenéra Petra Klímy ale vydržela jen chvíli. V 53. minutě si vyměnil Vodný puk s Bittnerem a první jmenovaný pak nekompromisně přidal třetí gól. Za chvíli mohli hosté přidat další gól, ale Neužil se proti velké šanci vytáhl, stejně tak ztroskotal na domácím gólmanovi Bittner v 55. minutě. Čtyři minuty před koncem zápasu ustáli Třebíčští oslabení po faulu Malce, na další vzdor se už ale Kadaň nezmohla.

Horácká Slavia vyhrála 3:1 a před zítřejším domácím zápasem s ústeckými Lvy si v tabulce polepšila na 35 bodů. Ve středečním kole bodovali i Ústečtí, kteří v domácím duelu s Prostějovem brali bod za porážku na nájezdy s Prostějovem.