Autor čtvrté třebíčské branky Jan Milfajt v souboji s Janem Pohlem u branky třebíčského gólmana Pavla Jekela.
(foto: Martin Mutl)

Třebíčští mají skalp dalšího velkého favorita

26.09.2016

Třebíč - Další husarský kousek se povedl hokejistům Horácké Slavie Třebíč. V sobotním sedmém kole první ligy si totiž na vlastním ledě vyšlápli na pražskou Slavii, která se netají touhou co nejrychlejšího návratu mezi českou elitu. Tým trenéra Razýma porazil České Budějovice, Benátky, Litoměřice i Jihlavu, bod sebral Benátkám a nestačil pouze na Kladno. Do Třebíče přijel s cílem přidat další body a zůstat v kontaktu s čelem prvoligové tabulky, jenomže v divácky atraktivním zápase padl.

V první třetině se na branky čekalo dlouhých sedmnáct minut. Pak Jekel zlikvidoval šanci Pražanů, Kristl poslal na útočnou modrou dlouhý pas do brejku Eratovi a ten zakončil šikovnou kličkou a poslal Horáckou Slavii do vedení. Jen o čtyřicet vteřin později střílel na druhé straně Dušek a puk poslal pod Jekelovu vyrážečku. Sedm vteřin před první přestávkou Huňa našel před odkrytou brankou Psotu a ten vrátil domácím těsný náskok. „V první třetině si oba celky vytvořily řadu šancí, my jsme byli o gól spíš šťastnější než lepší. V každém případě jsme ale podali v celém utkání velmi dobrý týmový výkon,“ kvitoval představení svých svěřenců asistent trenéra Horácké Slavie Jaroslav Barvíř.

Pražské Slavii se podařilo podruhé srovnat po čtyřech minutách druhé části, kdy Jekel vyrazil puk před Šafránka a ten ho zblízka poslal pod horní tyčku. Pak byli hosté aktivnějším týmem, vynutili si převahu, ale brankově se prosadit už nedokázali. Na- opak na konci 37. minuty si vzal podruhé slovo Roman Erat, který dal rozdílovou branku. „Ve druhé třetině jsme tahali za kratší konec, soupeř měl řadu šancí, ale nás podržel velice dobře brankář Pavel Jekel,“ ocenil kvalitní výkon gólmana Barvíř.

Asi definitivní ránu zasadil Slavii hned po 54 vteřinách závěrečné dvacetiminutovky Milfajt, který zblízka překonal Hyláka počtvrté. Od této chvíle Třebíčští pozorně bránili a zoufale útočícího soupeře trápili rychlými kontry. Tři a půl minuty před koncem sáhli trenéři pražského celku ke hře bez brankáře, domácí zamkli před svojí brankou, ale ke zdramatizování závěru se nedostali. Naopak dvě vteřiny před koncem zápasu trefil prázdnou branku hostů z vlastní poloviny Dolníček a derby dvou Slavií vyhrála trochu překvapivě ta třebíčská. „Ve třetí třetině jsme odolávali tlaku soupeře, který nastřeloval kotouče a snažil se zavírat třetinu. My jsme dneska odehráli velice dobrý zápas v obraně, hodně se měnilo tempo hry a myslím, že dneska jsme si to vítězství zasloužili, protože jsme si za výhrou šli víc. Poděkovat musím i skvělým divákům, kteří nás za vítězstvím do poslední vteřiny hnali. Teď už se ale musíme soustředit na pondělní zápas v Jihlavě,“ zmínil včerejší zápas na ledě tradičního krajského rivala Jaroslav Barvíř.

Porážku sportovně uznal i asistent pražské slavie Jan Srdínko. „Domácí si dneska šli víc po vítězství a zaslouženě vyhráli. My jsme udělali poměrně moc chyb v obraně a pokud hrajete na venkovním hřišti, měla by být hra zodpovědnější jak v rozehrávce, tak i na puku. Do Třebíče jsme si jeli pro nějaké body, ale díky řadě zbytečných chyb nemáme nic a cítíme samozřejmě zklamání.“

Už zítra čeká Horáckou Slavii další domácí duel. V devátém kole přivítají Třebíčští na svém ledě Litoměřice, které se zatím krčí až na předposledním místě tabulky. V sobotu ale v Jihlavě potrápily Duklu, když o výhru přišly až minutu před koncem a nakonec prohrály 4:5 v samostatných nájezdech.

Autor: Martin Mutl