Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Brána do původního domku doktora Trachty s moravskými motivy, kde měl ložnici a kancelář J. A. Baťa.
(foto: red)

Třebíčští podnikatelé navštívili Baťovu vnučku

27.02.2014

BATAYPORÃ (red) - Skupina podnikatelů z Třebíčska a okolí, členů Okresní hospodářské komory Třebíč, je v těchto dnech na obchodní misi v Brazílii. Pod vedením Milana Šťastného, zastupitele města Třebíče, Vítězslava Jonáše, předsedy Energetického Třebíčska a Richarda Horkého, ředitele firmy TTS Třebíč navštívila ve dnech 22.-24. února naše krajany ve městě Batayporã, kde žije i vnučka Jana Antonína Bati, Dolores Ljiljana Bata Arambasic a její dcera Guiomar. Tato území, tehdy prales, zakoupil Jan Antonín Baťa v roce 1938 a po válce, kdy byl nucen opustit Československo, provedl jejich osídlení a kolonizaci.


Součástí návštěvy bylo seznámení se s historií osídlení tohoto území našimi krajany. Zároveň se skupina setkala s podnikatelskými subjekty našich krajanů a byly projednány možnosti spolupráce.

Vítězslav Jonáš projednal s Dolores Bata možnost zapůjčení komplexní výstavy o aktivitách J. A. Bati v Brazílii pro instalaci v Senátu České republiky a následně v prostorách v třebíčské Borovině v roce 2015, kdy bude 50. výročí Baťova úmrtí. Při této příležitosti se připravuje odhalení pamětní desky s reliéfem J. A. Bati na budově 54 z roku 1935 v Borovině. Do této budovy se v únoru 2015 přestěhuje Západomoravská vysoká škola a tento architektonicky cenný objekt najde nové smysluplné využití. Dolores Bata slíbila osobní účast při odhalení této pamětní desky.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk