Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Práce na kruhovém objezdu začaly demolicí.
(foto: Vendula Krausová)

Třebíčští řidiči brzy narazí na další uzavírku

08.11.2010

Třebíč - Na dlouho avizovaném kruhovém objezdu na frekventované křižovatce ulic Táborské, Budíkovické a M. Majerové před třebíčskou Billou se konečně začalo pracovat.


V úterý 26. října bylo předáno staveniště, na kterém je od té doby rušno. Brzy tudy ale nikdo neprojede.

Řidiči se musí připravit na uzavírku silnice III/35116, tedy ulice Táborské. Z důvodu překládky inženýrských sítí bude ulice uzavřena od pondělí 15. listopadu. Její zprůjezdnění je naplánováno na pondělí 29. listopadu. Podle informací vedoucí Oddělení investic Městského úřadu Třebíč Jany Goláňové se s dalšími uzavírkami počítá až na jaře příštího roku. Jak přesně budou práce postupovat, bude záviset na počasí.

Výstavba kruhového objezdu je velkou investiční akcí kraje Vysočina. Město Třebíč se bude na přestavbě také finančně podílet, ale jen na dílčích stavebních objektech. Z městské kasy se budou platit chodníky nebo veřejné osvětlení. Součástí okružní křižovatky bude i úprava stávající točny pro autobusy městské hromadné dopravy a řešení vjezdu k tenisové hale. Podle informací Krajské správy a údržby silnic Vysočiny by měl být nový kruhový objezd hotový na konci září příštího roku.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk