Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Trenér Petr Vašíček se s HFK Třebíč definitivně rozloučil

19.06.2018

Strání - Pouhých jedenáct hráčů Horáckého fotbalového klubu odcestovalo k poslednímu zápasu sezóny, který se hrál ve Strání. Domácí v něm museli vyhrát, aby si divizní příslušnost uchovali i pro příští ročník. A to se jim povedlo, když díky dvěma gólům v závěrečné čtvrthodině zápasu dali dvě branky a vyhráli 3:1.


Trenér Petr Vašíček měl před zápasem ještě těžší hlavu než obvykle. Ve stejný čas totiž hrálo i třebíčské béčko, což je vzhledem k počtu hráčů HFK téměř neřešitelná situace. „Je to tak, jak to je… Museli jsme stavět i B mužstvo a někteří hráči si dělají, co chtějí. Je to o disciplíně a ta tady bohužel není,“ přiznal trenér fakt, že někteří hráči na zápas z různých důvodů nedorazili.

První poločas zápasu ve Strání byl z pohledu kouče solidní. „První poločas byl z naší strany slušný, protože jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Ale panovalo velké vedro a s postupem času, kdy jsme neměli nikoho na střídání, nás soupeř přetlačil. I když mu dost pomohl rozhodčí vymyšleným pokutovým kopem. Je to škoda, ale neodehráli jsme špatný zápas, i když je to pořád to samé. První gól po nedůrazu v šestnáctce a pak nemáme sílu na to, abychom to dokázali otočit.“

Ještě před týdnem o tom kouč Vašíček mluvit nechtěl, nyní už ale definitivně oznámil, že na střídačce Horáckého fotbalového klubu končí. Zařadil se tak do fronty trenérů, kteří v Třebíči vydrželi jen půl roku. „Ve hře byly dvě alternativy, ale já si myslím, že na krajský přebor by měl být regionální trenér, který to má trochu zmapované. Proto jsme se domluvili na ukončení spolupráce,“ říká Petr Vašíček, který má několik dalších trenérských nabídek, ale vážně uvažuje nad tím, že si od fotbalu odpočine. Nejen o tom podrobněji v některém z příštích čísel.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk