Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Petr Ošmera bude v nové sezóně znovu oblékat dres Horáckého fotbalového klubu Třebíč.
(foto: mm)

Trenéři se shodují, že jasným favoritem přeboru bude Pelhřimov

09.08.2019

Třebíčsko - Fotbalová sezóna 2019/2020 startuje už o nadcházejícím víkendu. Nejvyšší soutěž, do které se celky z našeho okresu zapojí, je krajský přebor, ve kterém se představí hned čtyři zástupci Třebíčska. Kromě tradičních Okříšek a v posledních sezónách i Horáckého fotbalového klubu Třebíč a Náměště-Vícenic, jsou to Šebkovice, které postup oslavily teprve před dvěma měsíci.


Hned trio celků našeho okresu nastoupí ke svým zápasům v sobotu od půl páté. Náměšť-Vícenice hostí Přibyslav a Okříšky na své půdě přivítá Novou Ves. Ve stejný čas se v Žirovnici představí HFK Třebíč a o den později čeká krutý vstup do soutěže Šebkovice, které nastoupí v Pelhřimově.

 

Náměšť-Vícenice

V Náměšti se v krátké letní pauze nezvykle znatelně změnil kádr. Sedláček odešel do Budišova, Kučera byl uvolněn do Rapotic a Lampíř bude hrát v dresu Fotbalové školy Třebíč. „Naopak jsme přivedli Jiřího Chlupa z Tišnova a Tomáše Nekudu z Velké Bíteše,“ představil dva zkušené borce trenér Petr Kylíšek mladší. Ten do kádru A týmu hodlá zapracovat dorostence Martina Outulného.

V Náměšti by se v nové sezóně rádi pohybovali v horních patrech tabulky. „Chtěli bychom hrát lepší střed tabulky, takže čtvrté až šesté místo by bylo ideální, to bych byl spokojený. Když bychom pak obhájili loňské čtvrté místo, bylo by to parádní,“ spřádá plány mladší z trenérského dua Kylíšků, kteří jako konkurenti se znovu sejdou v jedné soutěži.

Při dotazu na největšího favorita krajského přeboru náměšťský kouč neváhá ani vteřinu. „Pelhřimov, to je jasné. Vloni byl společně s Bystřicí suverénně nejlepším týmem, se kterým jsme hráli, a tak čekám, že po postupu Bystřice do divize, bude jasným favoritem Pelhřimov.“

Okříšky

Bez ztráty kytičky se v letní pauze podařilo udržet kádr Okříšek, naopak sehnat se podařilo dvě posily. „Z Želetava přišel Tomáš Trnka a z třebíčského HFK Vojtěch Bence. Máme k dispozici i pět dorostenců, ale s těmi je to v posledních letech celkem složité,“ poukázal na okříšský problém trenér Gustav Cabúk a pokračoval: „Máme v kádru dvacet hráčů, ale ne tréninku se nás sejde dvanáct, maximálně patnáct.“

Cabúk by chtěl v novém ročníku nejvyšší krajské soutěže hrát v klidnější polovině tabulky. „Jednoznačným cílem je soutěž udržet, ale lepší by bylo hrát v horní polovině tabulky. Naším problémem jsou ale zranění. Většinou začneme dobře, máme dobrý podzim, ale postupně se nám někdo zraní, máme málo hráčů a nakonec se propadáme tabulkou dolů.“

Také v Okříškách pasují do role jasného favorita celek z Pelhřimova. „Jasným favoritem bude Pelhřimov. Postupně se pak ukáže, kdo další se objeví a bude chtít hrát o postup,“ uzavírá Gustav Cabúk.

 

HFK Třebíč

Další odliv hráčů zaznamenal v létě Horácký fotbalový klub Třebíč, který opustil nejen Vojtěch Bence, ale také brankář Šplíchal, kterého zlákaly Moravské Budějovice, Pecka, který bude hrát okresní přebor ve Výčapech a Renát, který odešel do týmu nováčka z Šebkovic. „Naopak se nám podařilo dohodnout na příchodech Válka z Polné a Ošmery, který hrál vloni v Přibyslavicích. Jednáme také o obnovení činnosti s brankářem Tesařem,“ říká trenér Petr Kylíšek starší, který navíc musí řešit zranění navrátilce Kosteleckého. „Máme málo lidí, navíc se nám na delší dobu zranil Kostelecký. Na- opak snad ještě během podzimu by se do sestavy mohl vrátit Florián,“ popisuje kouč HFK Třebíč.

Kylíšek se chce s týmem pohybovat v polovině tabulky. „Chceme mužstvo stabilizovat a pohybovat se s ním v klidném středu tabulky. V naší situaci nemůžeme mít přehnané ambice…“

Také třebíčský kouč má v otázce aspiranta na postup do divize jasno. „Určitě to bude Pelhřimov, i když se tam samozřejmě může objevit někdo další. Pelhřimov se ale netají touhou vrátit se do divize,“ dodává Petr Kylíšek starší.

Šebkovice

Také kádr nováčka krajského přeboru z Šebkovic se podařilo udržet pohromadě, navíc hlásí zajímavou posilu. Tou je Stanislav Renát, který hrál do loňska v Horáckém fotbalovém klubu Třebíč. „Po zranění by se nám mohl vrátit také Martin Chytra,“ připomíná další změnu v kádru trenér Lubomír Venhoda.

Nováček je před premiérovým startem pochopitelně skromný. „Jako každý nováček chceme krajský přebor v Šebkovicích udržet, rozhodně v něm pak chceme hrát důstojnou roli. Budeme se soustředit na domácí zápasy, protože domácí prostředí je pro nás výhodou, venku pak uvidíme, jak se nám bude dařit. Priorita je ale jasná,“ opakuje Venhoda cíl s udržením nejvyšší krajské soutěže.

I na čtvrtý pokus padá při otázce na největšího favorita soutěžního ročníku 2019/2020 jasné jméno. „Myslím, že jednoznačně to bude Pelhřimov, který si brousí zuby na postup do divize. Navíc i podle velikosti města do vyšší soutěže patří,“ doplňuje Lubomír Venhoda.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk