Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Třetí Den medu

07.09.2015

CIDLINA (kv) - Před třemi lety se nechal mladý včelař Petr Špaček inspirovat obdobnými podniky a uspořádal v obci poprvé akci na podporu a propagaci včelařství a výroby medu. Teď je z jeho projektu, který pořádá společně s dalšími organizátory, vyhledávaná kulturní akce. O tom svědčí i její návštěvnost. Nenechá si ji ujít více než tři sta lidí. „Přitom ani o názvu jsme ze začátku žádnou představu neměli, když jsme to ale začali podrobněji promýšlet, napadlo nás, že bychom chtěli dostat do povědomí víc informací o včelách, o významu včel a o medu, proto jsme nakonec zvolili úplně obyčejný Den medu,“ říká o rozrůstající se akci Petr Špaček.


A že jednoduchý název může fungovat, když se pod něj schová zajímavý obsah, bylo dobře patrné hned po zahájení třetího ročníku, který se konal v sobotu 5. září v místním kulturním domě a jeho zahradě. Najít volné místo k zaparkování bylo v ulicích obce skoro nemožné, u stánků s medem, kořením, keramikou, květinami nebo tradičními mléčnými výrobky korzovaly desítky lidí. Davy se hrnuly i dovnitř sálu, ve kterém probíhala soutěž o nejlepší letošní med. Na stole uprostřed byly vyskládané sklenice se zlatavým obsahem, lžičky a nakrájený chléb. To pro případ, kdyby hodnotitelé měli sladké chuti už přece jen moc. Porotcem mohl být každý. A stačilo vybrat ten vzorek medu, který vám nejlépe chutnal, jeho číslo napsat na lístek papíru a vhodit do připravené urny.

Jarmark, ani soutěže mezi včelaři nejsou jediné, co lidi do Cidliny láká. Den medu se pomalu proměňuje v kulturní podnik, který je schopný bavit děti i dospělé. A taky vzdělávat. Proto byla součástí programu i přednáška profesora Pavla Valíčka. Děti zabavilo taneční a žonglérské představení a ty ostatní kapela Nový Horizont z Heraltic. Všichni společně se také mohli zapojit do vědomostní soutěže, která se pochopitelně věnovala včelám a medu. Správné odpovědi bylo možné zjistit přímo na místě. Stačilo jen pozorně číst.

„Hudební kapelu už tady máme podruhé, přidali jsme vystoupení žongléra a břišní tanečnice, stěžejní ale stále zůstává ochutnávka medu. To je to, proč sem lidé vlastně přijdou. Zatímco loni bylo k dispozici osmnáct vzorků medu, letos už jich bylo osmadvacet,“ říká Petr Špaček. O tom, že je mezi včelaři o soutěž zájem, svědčí i to, že vzorky dodávají z čím dál větší dálky. Nejde tedy jen o soupeření s nejbližším sousedem. Med do soutěže dodali včelaři i ze Znojemska nebo Třebíče. Nejvíc ale návštěvníkům zachutnal med Zdeňka Outulného z Meziříčka. Počet hlasů pro druhého a třetího v pořadí byl shodný. Proto se muselo losovat. Výsledkem je, že si stříbro z letošního Dne medu odvezl Josef Kovář z Jakubova a bronz Josef Roupec z Babic.

Při sobotní ochutnávce vítěze určovala veřejnost, už ve čtvrtek ale proběhlo hodnocení odborníků, založené na technickém měření. „Měřila se vlhkost a vodivost medu. Měření prováděl pan Radek Bílý z včelařství Pampeliška. Pomocí vlhkosti lze zjistit, jestli se vytočený med nechal dostatečně vyzrát, nebo se vytočil moc brzy. S vlhkostí nad 19 až 20 procent může i zkvasit. Výsledky ale ukázaly, že vlhkost byla u všech vzorků takřka výborná. Svou roli na tom samozřejmě sehrálo i letošní suché počasí. Pomocí elektrické vodivosti je zase možné zjistit, jestli se jedná o med květový, nebo medovicový,“ vysvětluje Petr Špaček, který se sám včelaření věnuje od svých devíti let a včelařství převzal po svém dědečkovi. Tato sofistikovaná metoda určila vítěze druhé kategorie. Stal se jim domácí včelař Roman Vecheta.

A jak včelaři hodnotí letošní rok? Přílišné sucho, kvůli kterému to, co mají včely do svých pláství sbírat, přisychalo už na květech.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk