Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Ode dneška do neděle se na deseti hřištích na Třebíčsku uskuteční třetí ročník mezinárodního fotbalového turnaje Třebíč Open.
(foto: Martin Mutl)

Třetí ročník mezinárodního turnaje Třebíč open dnes startuje

14.06.2019

Třebíčsko (art) - Deset fotbalových hřišť v Třebíči a okolí, přes 2000 dětí, tisíce rodičů, totálně vyprodané ubytovací kapacity nejen v Třebíči, poznávání místních krás a hlavně skvělé týmy z několika zemí včetně evropských gigantů. To je Třebíč Open 2019, třetí ročník úspěšné tradice, kterou založili lidé z Fotbalové školy Třebíč v roce 2017, a která se stala velmi brzy vyhledávanou a respektovanou destinací mnoha kvalitních týmů.


„Jsme rádi, že tento ročník je rekordní a že jsme opět spojili síly s místními kluby, mnoha dobrovolníky a že letos využijeme díky spolupráci s HFK Třebíč i veškerá třebíčská hřiště. Krásné je, že se u mnoha klubů uchytilo to, že si z Třebíč Open dělají zakončení sezony formou společného tembuldingu s kytarami, opékáním atd. a o to raději pak na Třebíč vzpomínají a vracejí se,“ říká jeden ze zakladatelů turnaje Martin Daněk.

Turnaj je letos pro děti od 5 do 13 let a zúčastní se téměř 150 týmů. Začíná se už dnes a hraje se do neděle 16. června. Ze špičkových evropských týmů po minulých návštěvách například Sportingu Lisabon nebo Galatasaray Istanbul přijede už potřetí FC Porto a premiérově bude startovat Dinamo Záhřeb. „Chtěli bychom velmi poděkovat všem, kteří s námi na turnaji spolupracují a speciálně místním firmám, které pomohly s extrémními náklady, které turnaj vyžaduje a také městu Třebíč za výraznou podporu! Přejeme si, aby se turnaj vydařil a děti i rodiče opět odjížděli s tím, že se za rok zase těší do Třebíče. Pro zájemce dodáváme, že veškeré podstatné informace najdou na turnajovém webu www.trebic-open.cz a že je srdečně zveme na turnajový ceremoniál za účasti většiny týmů, který se uskuteční v sobotu v 18.00 hodin na stadionu TJ Spartak Třebíč a kde je vždy každý rok elektrizující atmosféra,” dodává ředitel turnaje Pavel Chalupa z třebíčské Fotbalové školy.

Podle něj by se nejlepší fotbal mohl hrát na hřišti atletického stadionu v Třebíči. „Myslím, že nejzajímavější by to mohlo být na hřišti třebíčského Spartaku, kde v kategorii U9 hraje i FC Portu, navíc se tato kategorie hraje systémem každý s každým. Na stejném místě se pak od osmnácti hodin uskuteční slavnostní ceremoniál.“

Ten bude podobný tomu, jaký na stejném místě proběhl v minulých ročnících. „V rámci ceremoniálu proběhne nástup zástupců všech zúčastněných týmů, proběhne vystoupení fotbalového free stylu a domluvený máme přelet bojového vrtulníku. Následovat budou projevy starosty města Třebíče a zástupců organizátorů a pak volná zábava a přesun na Slavnosti růžového vína,“ dodává Pavel Chalupa.

Autor: art
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk