Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Tři a půl milionu pro Gábinku

14.04.2020

OKŘÍŠKY (mach) - Loni v létě poznamenala život v Okříškách tragická nehoda. Při cestě na dovolenou zahynuli během dopravní nehody tři členové jedné rodiny. Zemřel otec rodiny, matka a syn. Jako zázrakem přežila pouze malá dcerka Gábinka, z níž se v jednom okamžiku stal sirotek.


V obci se zvedla vlna solidarity. Nikdo nezůstal k osudu malé dívenky chladným. Úřad městyse proto uspořádal finanční sbírku, která Gábince alespoň trošku ulehčí budoucí život. Ta byla s výtěžkem 3,4 milionu korun k 31. březnu ukončena. Přispěli jednotlivci, firmy i různé organizace a sdružení. Během několika měsíců na účet dorazilo nesčetné množství částek v řádu od několika stovek až po desetitisíce. „Přispěli i lidé ze zahraničí, z Polska, Slovenska, Ruska i z USA. Většinou se jedná o Čechy, žijící v zahraničí, kteří se nějakým způsobem dozvěděli o této tragédii,“ uvedl Zdeněk Ryšavý, starosta Okříšek. O konkrétním využití sbírky ve prospěch Gábinky bude rada městyse jednat se zákonnými zástupci a následně bude konečné rozhodnutí na zastupitelstvu městyse. „Děkujeme za městys Okříšky a především za malou Gábinku všem, kteří ukázali srdce na pravém místě a přispěli jakoukoliv částkou,“ vzkazuje starosta.

Nehoda se stala 2. srpna na silnici 38 mezi obcemi Horky a Drobovice. Rodina z Okříšek byla jen nevinnou obětí. Za hlavního viníka policisté označili řidiče Fordu Galaxy, který se v těchto místech střetl s protijedoucím kamionem. Jeho šofér pak strhl volant a cisterna se převrátila naneštěstí přímo na projíždějící vozidlo rodiny z Okříšek a doslova ho sešrotovala. Proti řidiči bylo zahájeno trestní stíhání a v úvahu připadá obžaloba pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. V případě uznání viny muži hrozí až deset let vězení.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk