Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Tři výročí ve Štěměchách

09.08.2019

ŠTĚMĚCHY (sa) - „Jen si budeš muset na ten zápis chvíli počkat, já to vidím tak na rok 1279…“ říká Radslav z Heraltic, purkrabí hradu znojemského svému sudímu Cuzkrajovi, později též ze Štěměch, v narážce na zápis nově získaného zboží v zemských deskách.


Historická scéna fiktivní rekonstrukce první písemné zmínky o obci v podání štěměšských ochotníků zahájí v sobotu 17. srpna víkendové oslavy, při nichž si obec připomene své 740. výročí, místní hasiči oslaví 120 let trvání svého sboru a fotbalisté vzpomenou, že právě před 50 lety zakládali jejich předkové oddíl s názvem TJ Družstevník.

Sobota je koncipována jako Den obce a hasičského sboru. Vedle slavnostního svěcení obecních a hasičských symbolů je hlavním bodem programu otevřená okrsková soutěž v požárním sportu. Návštěvníky akce čeká také bohatý doprovodný program, zahrnující koncerty, vystoupení šermířů, prohlídky muzea Dašovský mlýn, výstavy z historie obce a hasičského sboru, mysliveckou expozici a na závěr i taneční zábavu s ohňovou show. V neděli si pak připomenou svou historii tamní fotbalisté, mimo jiné i exhibičním utkáním. Štěměšští by rádi při této příležitosti přivítali i své dřívější spoluobčany, kteří se v obci narodili nebo vyrůstali.

Autor: sa
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk