Olomoucký útočník ve službách Třebíče Peter Zuzin rozhodl nečekanou střelou středeční duel s Benátkami.
(foto: Martin Mutl)

Tři body trefil šťastnou střelou od mantinelu Peter Zuzin

17.09.2015

Třebíč - Ani po čtyřech kolech nového ročníku první hokejové ligy ne- okusili hokejisté Horácké Slavie hořkost porážky. Ve středu si Třebíčští na svém ledě poradili s týmem Benátek nad Jizerou, které na Vysočinu dorazily i se zkušeným obráncem Martinem Čakajíkem a bývalým sparťanským gólmanem Markem Schwarzem. Ten podal znovu kvalitní výkon, ale podepsal se na rozhodující brance Petra Zuzina.

Benátky začaly zápas bez respektu a už v 6. minutě vedly. Po deseti vteřinách trestu Rašky, který společně s Mrázkem přijel vypomoci z partnerské Komety, našel Plodek před brankou Ordoše a ten pohodlně poslal puk do branky. Vyrovnat se domácím podařilo za pět minut, kdy Přibyl od modré vypálil a puk se šťastně odrazil od Rašky za Schwarzova záda.

Prostřední část příliš šancí nepřinesla, atraktivnější byla až třetí část, ve které nejprve Schwarz vychytal Dolníčka a zanedlouho i jeho kolegu z prvního útoku Erata. V čase 44:44 hráli domácí přesilovku, v ní zavezl puk do pásma po mantinelu Zuzin, z ostrého úhlu nahodil puk na branku a Schwarz se musel hodně červenat. Po vyrovnání sahal v 54. minutě Černoch, ale znovu vynikající Vejmelka proti jeho šanci vytasil pravý beton. Chvíli před koncem sáhli hosté k power-play, ale jejich snahu definitivně utnuly dva slepené fauly a oslabení ve třech.

Trenéra Benátek Jiřího Čelanského ztráta mrzela. „Byl to vyrovnaný a z obou stran bojovný zápas, ve kterém to bylo o maličkostech. K domácím se v koncovce přiklonilo štěstí a o jejich výhře rozhodla taková lehčí střela. Ale takový je hokej.“ I tak jeho svěřenci stanovené pokyny splnili. „Přijeli jsme sem s určitou taktikou, kterou jsme po celý zápas drželi a s předvedenou hrou jsem spokojen. Přijeli jsme sem bodovat, ale nebodujeme, takže s výsledkem spokojeni být nemůžeme.“

Třebíčský šéf střídačky Jiří Mička na úvod pozápasového hodnocení uznal kvality soupeře. „Byl to vyrovnaný duel, ale pro nás byl strašně těžký a navíc se strašně těžkým soupeřem. Bylo to vydřené vítězství a klukům patří velký dík.“ Rozhodující momenty hledal kouč Horácké Slavie už v prostřední části. Pro nás bylo strašně důležité, že jsme ve druhé třetině ustáli dlouhé oslabení ve třech, což dalo zápasu další ráz a nás to ještě víc nastartovalo.“ I on rozhodující trefu Zuzina považoval za tu z kategorie šťastných. „Petrovi už jsme vloni říkali, že je potřeba zkusit střelu, on si nechal poradit, poslal to tam a gólman to nečekal a pustil to. Potvrdilo se to, že kdo dá ve třetí třetině gól, asi vyhraje. My to dneska odbojovali a teď musíme zregenerovat a připravit se na další zápas.“ Ten Třebíčští odehrají zítra v Prostějově.

Autor: Martin Mutl