Tři červené karty a šest gólů pro fotbalisty třebíčského HFK

04.04.2016

Třebíč - Vysokou porážku 0:6 utrpěli ve dvacátém kole Moravskoslezské ligy hráči horáckého fotbalového klubu Třebíč. Ti na svém hřišti nestačili na vedoucí tým tabulky z Prostějova, navíc dohrávali jen v osmi hráčích. V první půli viděl červenou po druhé žluté Bagnon, v nastaveném čase první půle za faul ve vyložené šanci brankář Soukup a v 62. minutě za další faul ve vyložené šanci kapitán Komínek.

Prostějov se ujal vedení již v 5. minutě, kdy Tomáš Machálek našel po zaspání domácí obrany svým centrem před brankou úplně osamoceného Kroupu a ten hlavou pohodlně skóroval. za dvě minuty měli domácí šanci na vyrovnání, střelu Tschuiyi ale Kofroň skvělým zákrokem vytěsnil na roh. Ve 24. minutě fauloval Milan Machálek Pavla Chalupu a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Kapitán Komínek ale šancí na vyrovnání pohrdl, když z penalty trefil pouze tyč Kofroňovy branky. Po půlhodině viděl obránce Bagnon druhou žlutou a jako první musel ze hřiště. V samém závěru prvního poločasu chyboval domácí brankář Soukup, fauloval Tomáše Machálka a kopala se penalta i na druhé straně. Navíc Soukup obdržel červenou kartu a následoval Bagnona. Soukupa nahradil v domácí brance Macháček, kterého z nařízené penalty, svým druhým gólem, překonal Kroupa.

Početní převahu Prostějov využil ve druhém poločase ke vstřelení dalších čtyř branek. Hned v 53. minutě se po rohovém kopu prosadil Tomáš Machálek. V 62. minutě se za domácí obranu dostal prostějovský Nekuda, Komínek ho na polovině hřiště fauloval a jako třetí domácí hráč putoval předčasně pod sprchy. Za dvě minuty zahrávali hosté přímý kop z výhodné pozice a exsparťan Lukáš Zelenka přidal čtvrtý gól. Navíc jen za další dvě minuty překonal náhradníka Macháčka Nekuda a lídr tabulky MSFL vedl 5:0. Konečnou podobu dal výsledku v 78. minutě Fládr a Horácký fotbalový klub utrpěl ostudnou, leč zaslouženou porážku 0:6.

Podle trenéra Třebíčských Libora Zelníčka se hodnocení zápasu musí rozdělit na dvě části. „Musím to rozdělit na dobu do 45. minuty, kdy jsme prohrávali 0:1, ale klidně to mohlo být 1:1 a my jsme hráli vcelku vyrovnanou partii. Od toho druhého vyloučení a druhé inkasované branky to snad ani nemá cenu hodnotit. V devíti a následně i v osmi lidech to ale proti prvnímu týmu tabulky zkrátka nejde.“ Podle Zelníčka nemuselo ani k jednomu vyloučení dojít. „U Bagnona nešlo v prvním případě vůbec o faul, ve druhém dostal žlutou oprávněně. U brankáře šlo snad o jediné oprávněné vyloučení, i když už to bylo v době, kdy se ten roh vůbec nemusel zahrávat, a mohli jsme být v šatně. Od rozhodčího to ale byla kompenzace za to, že si dovolili odpískat proti Prostějovu penaltu. Po ní od hostujících hráčů slyšel tolik nadávek, co jsem snad nikdy neslyšel. Kdyby v tu chvíli chtěl, mohl vyloučit čtyři hráče najednou.

Ve třetím případě nejprve prostějovský Nekuda rukama odhodil Komínka, ten mu to vzápětí naprosto stejně vrátil a dostal hned červenou. Opravdu nevím, za co se nám tady rozhodčí mstí,“ zamyslel se trenér HFK Třebíč.

Autor: Martin Mutl