Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Třicátá výstava zvířat u třebíčských chovatelů

24.10.2013

Třebíč - Ve dnech 19. - 20. října 2013 uspořádali třebíčští chovatelé v Domě chovatelů v Třebíči na Stařečce svoji již třicátou výstavu drobných zvířat. Oslovil jsem předsedu pořádající ZO č.1, Českého svazu chovatelů Josefa Součka, aby nám říjnovou výstavu popsal.


„Na dnešní výstavě máme zastoupeny všechny odbornosti. Králíky, holuby, hrabavou a vodní drůbež a okrasné ptactvo. Jako zvláštnost jsou zde vystavena gőtingentská prasátka. Máme na výstavě 130 králíků, oceněných, na které dáváme deset Čestných cen. Holubů máme 28 voliér a Čestných cen bude uděleno deset. Slepic máme 28 voliér, jsou tady i kachny i husy labutí. Rovněž 28 voliér. Bude rozdáno 6 Čestných cen. Na exotické ptactvo jsme udělili 4 Čestné ceny. Do konce roku budou ještě dvakrát trhy zvířat, vždy v každou třetí neděli v měsíci,“ prozradil.

Na výstavě nemohl chybět ani MVDr. Milan Jurčík, který nám odpověděl na otázku, jaká je nákazová situace na okrese?

„Myxomatóza není vůbec, mor se vyskytuje jenom v obcích Čáslavice, Šebkovice a tam na té straně okresu. Okolo Třebíče nic. Doporučuji provést ochranné očkování. Jiná ochrana a léky na to nejsou.

V případě rozšíření hrozí totální úhyn i celého chovu králíků. Také na další rozšířenou chorobu králíků - kokcidiózu není zatím žádný nový lék. Jedině jsou známé přípravky na bázi sulfadimidinu.“

Na výstavu dorazilo přes 600 návštěvníků, dále členové pořádající ZO ČSCH č. 1 a děti, které neplatí vstupné.

Autor: Josef Kropáč
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk