Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Tříkrálová sbírka odstartovala

06.01.2020

TŘEBÍČSKO (mach) - Česká charita pořádá již tradiční Tříkrálovou sbírku. Letošní jubilejní dvacátý ročník bude na Třebíčsku slavnostně zahájen v pátek 3. ledna koncertem v aule Katolického gymnázia od 17. hodiny. První skupinky koledníků se do ulic měst a obcí vydaly již o dva dny dříve, ve středu 1. ledna.


V rámci České republiky se jedná o největší charitativní sbírku pro lidi v nouzi. Po českých domácnostech se vydá zhruba 24 tisíc skupinek koledníků,přestrojených za tři krále – Kašpara, Melichara a Baltazara, kteří budou vybaveni zapečetěnými kasičkami s logem charity. Desítky tisíc dveří domácností i institucí zkrášlí tradiční nápis bílou křídou K+M+B 2020 (Christus mansionem benedicat: Kristus požehnej tomuto domu).

Výtěžek letošní sbírky věnuje Oblastní charita Třebíč na podporu ošetřovatelské služby v rodinách se zaměřením na zlepšení dostupnosti pečovatelské služby. Část finančních prostředků poputuje také na vylepšení zázemí rané péče, která pomáhá dětem s handicapem. Charita neopomene také pomoc lidem v nouzi a zlepšení dostupnosti programů primární prevence, zejména zajištění preventivních programů ve školách.

Do aktivit sbírky se může zapojit také veřejnost. Zájemci si mohou vyzkoušet roli koledníků v kterékoliv odpoledne v termínu od 1. do 14. ledna. Minimálně jeden z členů musí být starší patnácti let. Stačí se informovat v dobrovolnickém centru třebíčské charity. Připravena je také celá řada doprovodných akcí. V neděli 4. ledna se můžete těšit na Tříkrálový průvod na Masarykově náměstí v Náměšti nad Oslavou s živým betlémem. Přichystány jsou také Tříkrálové plavby po hladině Dalešické přehrady (12. ledna). Foto HoN: Martina Chromá

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk