Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Trojnásobné vítání Vánoc mladými umělci

15.12.2014

Třebíč (ju) - Základní umělecká škola Třebíč patří mezi opravdu velké školy. Vánoční koncerty patří tradičně mezi rodiči očekávané akce. Jakpak by ne. Lepší příležitost si jen stěží představit. Doba adventu a blížící se Štědrý den jsou prostě pro koncertování jako stvořené.


Aby byl večer příjemný, diváci se nenudili a malí muzikanti vydrželi svěží, pořádá třebíčská ZUŠ koncerty hned tři. Ve čtvrtek večer proběhl první z nich pro část hudebního oboru, v pátek se předvedl obor taneční a v pondělí 15. prosince druhá část hudebního oboru.

Zatímco první dva koncerty se odehrály v divadle Pasáž, ten pondělní se spokojil toliko s velkým sálem Fóra.

Těžko říci, zda právě tato koncepce byla nejšťastnější nápad. Právě střídání hudby a tance vždy přinášelo pestrost, radost a vřelost, kterou od takovýchto akcí každý očekává.

Redakce Horáckých novin navštívila pouze první koncert. Na něm zaznělo vánočních koled či písní pohříchu málo. Pouhé střídání jednotlivých muzikantů, při kterém navíc nebylo vždy využilo možnosti produkce v prostoru před a za oponou, takže diváci pozorovali přenášení stojanů, židlí a mikrofonů, nepřinášelo očekávanou vánoční atmosféru. Umělecké výkony dětí, které nebyly vůbec špatné pak neměly možnost patřičně zazářit a vyniknout.

Pěkné bylo vystoupení tří děvčat, která se představila jako Action girls. Tři zpěvačky, z toho jedna s kytarou, zazpívaly kromě Cesty od Kryštofa také píseň své kamarádky Já jsem já. Přirozené uvedení písně a upřímná a jednoduchá výpověď byly odměněny zaslouženým potleskem.

Rodiče a prarodiče výkony ratolestí samozřejmě potěšily a domů se svými malými umělci odcházeli hrdě a s radostí. Sníh pod nohama sice nekřupal, ale zvonění zvonků z poslední přece jen koledy Štěstí, zdraví v uších zvonily.

Autor: Jan Uher
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk