Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Turista se zřítil na skalní výstupek

03.06.2013

Březník, Náměšť nad Oslavou - Velmi náročný zásah za sebou mají profesionální hasiči z Třebíče a z Náměště nad Oslavou. Na červené turistické trase v údolí řeky Oslavy mezi Náměští nad Oslavou a Březníkem zachraňovali v pátek 31. května odpoledne zraněného muže.


„Odpolední procházka skupinky turistů neskončila pro jednoho z nich právě šťastně. Na mokrém terénu uklouzla muži noha a on spadl ze stezky dolů. Zraněný zůstal ležet na skalním výstupku,“ prozradila tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová.

Informaci o události přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina o půl druhé odpoledne. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Náměšť nad Oslavou a také lezecká skupina z Třebíče.

Techniku museli hasiči odstavit v areálu rekreačního střediska v lokalitě U Vlasáka a přibližně tříkilometrový úsek ke zraněnému muži dojít pěšky. „Muž, ročník narození 1949, utrpěl při pádu poranění nohy. Jednotka mu poskytla předlékařskou první pomoc a naložila jej na nosítka. V nich hasiči zraněného muže nepřístupným terénem transportovali zpět k místu, kde byla odstavená technika. Tam již čekali záchranáři, kteří si jej ihned převzali do své péče a následně převezli sanitním vozem do nemocnice,“ popsala Petra Musilová.

Zásah hasiči oficiálně ukončili pět minut po čtvrté hodině odpolední.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk