Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Turisty budou lákat společně

07.11.2016

Náměšť (ap) - Města a obce sdružení Rozvoj Třebíčska budou úžeji spolupracovat s Hospodářskou komorou a jejími informačními centry na incominkových aktivitách.


Nedávno vytvořená destinační kancelář sdružení má za úkol koordinovat rozvoj cestovního ruchu v rámci širšího okolí Třebíče, vyhledávat dotační příležitosti na propagaci a hlavně připravovat nabídku pro turisty, kteří přijedou do našeho regionu tak, aby zde pobyli několik dní a dostali kompletní ucelenou nabídku toho, co mohou navštívit.

Nyní jde o to, rozvinout spolupráci mezi Hospodářskou komorou a městy v území menším, než je kraj. Předseda představenstva Okresní hospodářské komory Třebíč Richard Horký a jeho místopředseda Jan Hejátko proto projednali změnu stanov sdružení Rozvoj Třebíčska i s náměšťskými zastupiteli na jejich říjnovém zasedání. „Chceme, aby byly společné prezentace našich atraktivit, jako je náměšťský zámek, řeznické muzeum, náměšťské muzeum, řeka Oslava, přírodní hodnoty našeho regionu společně s Třebíčí, Jaroměřicemi nebo Moravskými Budějovicemi. Prostě pomoci podnikatelům i v oblasti cestovního ruchu, při prezentaci ubytovacích a stravovacích služeb, jezdeckého sportu a podobně,“ vyjmenoval starosta Náměště Vladimír Měrka.

Sdružení obcí Rozvoj Třebíčska bylo zřízeno v roce 2001 za účelem získání dotace na vybudování podnikatelských inkubátorů v jednotlivých městech. Inkubátory byly úspěšně vybudovány a hledala se další náplň činnosti sdružení. Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodlo, že bude dál podporovat marketing cestovního ruchu jenom na části některých větších celků. To znamená, ne jednotlivá města, ale území. K tomu bylo potřeba zřídit tzv. destinační kancelář, která na Třebíčsku zahájila svou činnost 18. července letošního roku. Rozvoj Třebíčska sdružuje obce Moravské Budějovice, Hrotovice, Okříšky, Náměšť nad Oslavou, Jaroměřice nad Rokytnou a Jemnice, Okresní hospodářskou komoru, město Třebíč a Západomoravskou vysokou školu v Třebíči.

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk