Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Jedním zmála míst, kde lze na Třebíčsku bez problémů odstavit kamion, je prostor před přejezdem u Vladislavi.
(foto: Ivo Nechvátal)

Tým Kamion úřadoval u Vladislavi

09.05.2011

Vysočina - Speciální celokrajský tým s příznačným názvem Kamion pracuje již od března. „Tvoří jej speciálně vyškolení policisté služby dopravní policie,“ oznámila v tiskové zprávě mjr. JUDr. Dana Čírtková, vedoucí - tisková mluvčí Preventivně informačního oddělení Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.


Kamiony majísvé předpisy

Byla vytvořena specializovaná skupina, která je personálně obsazena dvaceti dopravními policisty z jednotlivých dopravních inspektorátů, Dálničního oddělení Velký Beranov a oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Všichni členové týmu prošli speciálními kursy. „Policisté tvořící tento tým se při silničních kontrolách na území celého kraje Vysočina, včetně dvaadevadesátikilometrového úseku dálnice D1, zaměří na kontrolu nákladních automobilů a jejich souprav. Budou postihovat především porušování sociálních předpisů, tedy dodržování bezpečnostních přestávek, technický stav souprav a přepravování nebezpečného nákladu,“ řekl k působnosti nově vzniklého týmu kpt. Mgr. Petr Halán, vrchní komisař odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

„Jenom“ čtyři pokuty

Bylo jen otázkou času, kdy se tento tým, jehož členy jsou i někteří policisté z Třebíče, objeví na našich silnicích. Vzhledem k provozu a k tomu, že odstavení kamionu není úplně jednoduchá věc, přichází na našem okrese v úvahu několik míst, kde je takovou kontrolní akci možno provést. Jsou to silnice I/23 ? Vladislav (u železničního přejezdu), silnice I/38 - Horky, silnice II/360 ? Trnava. V pátek 6. května se tým Kamion objevil u železničního přejezdu za Valdislaví směrem na Třebíč. „Dopravní policisté, pracovníci z Centra služeb pro silniční dopravu a pracovnice z Odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Vysočina, tvořící speciální tým Kamion, kontrolovali nákladní automobily a jejich soupravy na Třebíčsku,“ sdělila tisku Marcela Lavická, třebíčská policejní mluvčí.

Tým Kamion se podle jejích dalších slov zaměřil především na provádění kontroly dodržování podmínek stanovených pro provozování silniční dopravy, kontroly dodržování režimu práce řidičů, kontroly dodržování podmínek přepravy nebezpečných věcí po silnici, kontroly technického stavu vozidla v reálném čase, dodržování povolených rozměrů vozidel, kontroly uložení a upevnění nákladu. Nedílnou součástí akce je vážení, při kterém je kontrolováno, zda je dodržena nejvyšší povolená hmotnost na nápravu, resp. skupinu náprav, celková nejvyšší povolená hmotnost vozidla a povolená hmotnost jízdní soupravy.

K výsledkům akce Marcela Lavická uvedla: „Policisté zastavovali v dopoledních hodinách dne 6. května u obce Vladislav jízdní soupravy cizinců i českých firem. U žádného řidiče dechová zkouška neprokázala alkohol. Policisté celkem udělili na místě čtyři blokové pokuty. U kontrolovaných vozidel zjistili nedostatečně zajištěný sypký náklad, ostré hrany karosérie, prasklý brzdový kotouč a závady v elektroinstalaci.“

Autor: Ivo Nechvátal
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk