Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Úchyl se blíží k městu

30.09.2010

Třebíč, Stařeč - Nahý muž v kukle, který už několik týdnů děsí mladé dívky v severozápadní části Třebíčska, se pomalu stává legendou. Naposledy měl být viděn v okolí Starče, což by znamenalo jedno. Úchyl se blíží k městu.


„Je pravda, že se povídá, že byl viděn u Starče, ale my žádné oficiální oznámení nemáme,“ prozradila Horáckým novinám tisková mluvčí Policie České republiky Marcela Lavická. Podle ní je takových zvěstí spousta. „Měl se objevit už na tolika místech. Ale jak říkám, nahlášeno nemáme nic,“ dodala Lavická.

Ani starosta Starče Čestmír Linhart není oficiálně informován, že by se mu v katastru městyse pohyboval nahý muž. „Od policie žádné informace nemám, získal jsem je ze zdrojů mně blízkých,“ konstatoval starosta. Připomněl, že varování pro děti vydala ředitelka základní školy. K tomu došlo ovšem už na začátku září, kdy úchyl obtěžoval dvě dívky nedaleko Chlístova. Podobné informace jako ve Starči mají i v dalších obcích, například v Rokytnici nad Rokytnou, kde ho měli také vidět. I to je ovšem neoficiální informace.

Marcela Lavická pouze potvrdila, že nahý muž s kuklou na hlavě se přesouvá v automobilu zelené barvy. „Jestli to je fabie nebo octavie, to nemohu říci, protože ti, co ho viděli, to neví přesně,“ uvedla.

Zdá se ovšem, že naháč v zeleném autě není na Třebíčsku sám. Jak se nám podařilo zjistit, měl být zhruba v polovině září na Demlově ulici v Třebíči viděn stříbrný mercedes. Jeho řidič měl do útrob vozu též lákat mladé dívky. Podle našich informací na tohoto řidiče měla děti upozornit Základní škola Třebíč, Horka-Domky. „To nám tady nahlásila jedna maminka, takže jsme zvolili standardní postup a přes třídní učitele jsme na to upozornili děti i jejich rodiče,“ prozradil ředitel školy Pavel Kessner. Takto postupovala škola i v případě naháče s kuklou.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk