Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Únosci z Třebíčska budou ve vězení šest a sedm let

03.02.2011

Třebíčsko, Brno - Před krajský soud v Brně se tento týden dostal případ údajného braní rukojmí a znásilnění, kterého se měli dopustit třicetiletý Martin Andel a o rok starší Jaromír Čech z Třebíčska.


Devětadvacetiletou ženu vietnamské národnosti unesli loni 4. srpna ve 22.00 na Olomoucké ulici v Brně. Asi 16 hodin ji pak vozili v autě po jižní Moravě a po Vysočině. „Opakovaně jí vyhrožovali znásilněním a smrtí,“ uvedl kriminalista Luděk Blahák. Muži u sebe měli elektrický paralyzer a nůž. Po rodině požadovali výkupné půl milionu korun. Oběť mezi vietnamskými prodejci si vybrali údajně proto, že Vietnamci mají peníze a neobracejí se na policii nebo s policií hůře komunikují. Hádali ale špatně. Policie už na ně čekala a zadržela je ve Vysokých Popovicích krátce poté, kdy mělo dojít k předání peněz.

Oba se k činu přiznali. O sexuální násilí se prý ale nejednalo. Údajně jen chtěli oběť dostatečně vystrašit, aby v telefonátu s rodinou zněl její hlas naléhavěji. To mělo její příbuzné přimět k urychlenému předání peněz.

Motivem činu byly dluhy, do kterých se muži dostali. Jeden z nich byl nezaměstnaný. Oběma mužům hrozilo až dvanáct let vězení. Nakonec odešli od soudu se šesti a sedmi lety vězení.

Autor: (vek)
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk