Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Sýpka z roku 1642, vybudovaná v neklidných dobách třicetileté války, je nestarší dochovanou architektonickou památkou v Jaroměřicích. Využívána byla pro účely Ústřední vojenské zásobárny. Sýpka se nachází v soukromém vlastnictví, dochovala se v téměř nez
(foto: ap)

Uvažují o náhradě sokolovny

14.06.2019

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (ap) - Firmu pro zpracování návrhu strategického plánu rozvoje města už vybralo vedení jaroměřické radnice. Zbývá ještě vybrat i úředníka, který by všechny zamýšlené akce zúřadoval.


Nový úředník by byl jen člověk na dohodu, který by především zadministroval architektonickou soutěž na novou halu po bývalé sokolovně podle požadavků České komory architektů (ČKA). Jaroměřicím v současné době chybí důstojný sál pro pořádání kulturních akcí. Měla by to být ale víceúčelová hala, využitelná i jako komunitní centrum. Nový úředník by však měl mít na starosti také přípravu dalších akcí, zajišťování podkladů k projektům, výběrová řízení, vyřizování dotací, evidenci investic po dokončení atd.

„Chceme vyřešit halu na místě po sokolovně prostřednictvím seriózní a vážně míněné architektonické soutěže. Je možnost čerpat dotaci pro odměny a ceny účastníkům, s tím by nám mohlo pomoci Ministerstvo pro místní rozvoj, pokud bychom tu dotaci získali. Architektonická soutěž podle ČKA zkrátka není levná záležitost, ale chceme, aby tam byla postavena nějaká skutečně solidní budova, na kterou bychom mohli být zrovna tak hrdí jako hrabě Questenberk na svůj zámek,“ vysvětlil starosta města Karel Müller.

Na přípravu územní studie celkového ztvárnění prostoru kolem bývalé sokolovny, sýpky až po zámecký park se radnice zatím nechystá. Starosta doufá, že tento problém by se dal zvládnout i v rámci uvažované architektonické soutěže. „Ta sýpka nás trošku trápí, protože je v majetku soukromníků, a přitom je to budova, která by už potřebovala kvalitní péči. Musíme to probrat s majiteli, jak se staví k potřebě nutných oprav. Ale to nás čeká příští rok, kdy chceme do rozpočtu na příští rok posílit dotační tituly města majitelům těchto nemovitostí, abychom je zainteresovali na včasných opravách,“ dodal starosta Müller.

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk