Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

V anketě lidé nejvíc podpořili nové průmyslové zóny

18.01.2016

TŘEBÍČ (kv) - Radnice zveřejnila výsledek ankety, která probíhala na webu města i prostřednictvím hlasovacích lístků v městském zpravodaji. Lidé se mohli vyjádřit v jakékoli oblasti k tomu, co ve městě hodnotí jako problematické a co jim chybí. Většina problémů byla definována při veřejném setkání občanů s vedením města loni v listopadu v rámci Fóra Zdravého města. Další mohli lidé dopsat přímo do ankety.


Výrazné podpory okolo tisíce hlasů se v anketě dostalo dvěma bodům – novým průmyslovým zónám (1048) a uzavřenému okruhu v přírodě, který by mohly rodiny s dětmi využívat pro bezpečné výlety na kole nebo bruslích (961). V obou případech jde o problematiku, kterou už radnice řeší. Nová průmyslová zóna má vzniknout za teplárnou na severním okraji města. O nákupu potřebných pozemků na zřízení průmyslové zóny Rafaelova I. už rozhodli městští zastupitelé.

Studie je zpracovaná také na uzavřený okruh v přírodě. Asi tři a půl kilometru dlouhou trať by mohli cyklisté a snad i běžkaři využívat do dvou let. „Okruh máme vytipován a pracujeme na přípravě intenzivně už pět šest měsíců. Máme dokonce hotový projekt a v současné době jednáme s vlastníky pozemků, abychom to vyřešili majetkově,“ říká místostarosta Pavel Pacal. Okruh začne u Zámiše, povede podél lesa směrem k Bažantnici, kterou mine a povede podél hlavní silnice ale zase lesem zpět.

Podporu tři sta až čtyři sta hlasů si z ankety odneslo nové komunitní centrum, elektronická úřední deska, kterou by lidé rádi viděli na Karlově náměstí namísto klasických zasklených nástěnek, obchvat, skatepark nebo možnost informovat občany formou krátkých textových zpráv. Asi dvě stě lidí hlasovalo pro lepší napojení města na dálnice D1 a necelou stovku lidí nejvíc trápí nedostatečná ochrana Libušina a Terovského údolí nebo malá kapacita komunikace v Poušově.

Anketu a její relevanci trochu snižuje fakt, že o ni není ze strany občanů příliš velký zájem. „Chceme umožnit občanům, aby se zapojili. Nevím ale co udělat s tím, že na Fórum Zdravého města jich přijde jen stovka. Myslím, že to propagujeme hodně. Bohužel lidé nevyužívají příliš ani anketních lístků ve zpravodaji. Ten jde do každé domácnosti, ale anketních lístků zpět přišlo do stovky,“ přiznává radní Marie Černá. „Fórum zdravého měst ale samozřejmě není jediný zdroj, kde bychom my jako představitelé města měli hledat náměty k tomu, co máme řešit a čím se máme zabývat,“ zdůrazňuje starosta města Pavel Janata.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk