Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Vernisáže se zúčastnila i ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová. Na snímku v družné debatě s třebíčskou místostarostkou Marií Černou a tiskovým mluvčím Jaderné elektrárny Dukovany Petrem Spilkou.
(foto: pch)

V bílém stanu jsou nejlepší fotky

03.04.2014

TŘEBÍČ (pch) - Naše okresní město se stalo jednou z mála zastávek výstavy Czech Press Photo 2013. V bílém stanu, který vyrostl na Karlově náměstí je k vidění zhruba 170 fotografií od předních českých fotografů. Výjimečnost výstavy potrhla i účast vzácných hostů na středeční vernisáži. Nechyběla tu ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová, poslanec Josef Zahradníček, hejtman Jiří Běhounek, kompletní vedení třebíčské radnice v čele se starostou Pavlem Heřmanem a mnoho dalších. Přijel i člen poroty skvělý fotograf Herbert Slavík.


Věra Jourová ve svém krátkém projevu připomněla sílu fotografie. Hovořila o fotografiích Pavla Heřmana, které v polovině devadesátých let minulého století výrazně přispěly k záchraně židovského města. O Třebíči, jako o velmi fotogenickém městě, mluvil i Herbert Slavík. „Věřím, že se sem vrátím fotografovat,“ slíbil. Celou akci letos zaštituje Skupina ČEZ.

Výstava na Karlově náměstí potrvá do neděle 6. dubna.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk