Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Vizualizace budoucího betonového parku v blízkosti budovaného DDM v Borovině.
(foto: vizualizace)

V Borovině vyroste nový betonový skatepark

26.05.2014

Třebíč - Skateboardisté, bikeři, roleři, ale i další příznivci těchto zajímavých adrenalinových sportů by se v blízké budoucnosti mohli dočkat zbrusu nového „zázemí“ v podobě betonového parku v blízkosti nově budovaného DDM v Třebíči - Borovině.


Park by se měl skládat ze tří bazénů. Přechodem od nejmenšího 1,2 metrů hlubokého, přes hlubší až po 2 metry nejhlubší bazén. Kolem dokola by měly vyrůst i další různé drobné překážky. Velkou výhodou těchto betonových parků, které do nedávné doby bylo možné vidět pouze v cizině, je jejich snadná údržba a malá hlučnost oproti dřevěným nebo plechovým překážkám.

V Třebíči už jeden skatepark dlouhá léta funguje. Nachází se pod mostem u bazénu a aquaparku Laguna. Jeho povrch a stav je ale již delší dobu pro skejťáky nevyhovující. O tom, že v jiných a daleko menších městech mají bezesporu lepší zázemí, není pochyb. Například v Náměšti nad Oslavou. V současné době se buduje také v Jihlavě. Zde má vyrůst jeden z největších betonových skateparků v České republice v rámci sportovně relaxačního centra Český mlýn.

Snad se třebíčským skejťákům, bikerům, rolerům a všem těm lidem, pohybujícím se na dnešních různých vymoženostech na kolečkách, vyplní sen a brzy si budou moci zajezdit v novém parku v krásném industriálním prostředí bývalé továrny BOPO.

Autor: Libor Matoušek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk