V další přípravě rozhodla rosická zkušenost

12.03.2012

Třebíč - V předposledním přípravném duelu přivítali divizní fotbalisté Třebíče třináctý tým Moravskoslezské ligy z Rosic. Ten sice nepřijel v nejsilnější sestavě, přesto nakonec zcela přesvědčivě zvítězil.

Rosic šly do vedení již po sedmi minutách, kdy domácí hráči nechali soupeři příliš volného prostoru a po centru na zadní tyč otevřel skóre utkání zcela volný Malata. Domácí vyrovnali hned o čtyři minuty později. Na hranici pokutového území byl faulován Durda a rozhodčí Kučerík nařídil pokutový kop. Sám faulovaný penaltu bezpečně proměnil. Hosté se podruhé ujali vedení ve 32. minutě, kdy po nařízeném přímém volném kopu vymetl šibenici Rouskovy branky Šustr. O tři minuty později měli hosté opět výhodu volného přímého kopu, tentokrát ze 30 metrů. Střelecky disponovaný Malata nedal dalekonosnou přízemní střelou k tyči domácímu brankáři šanci a zvýšil na 1:3. Tři minuty před koncem prvního poločasu to bylo už hrozivých 1:4, kdy si přízemní centr Kubce z levé strany srazil P. Čermák do vlastní sítě.

Hosté ve druhém poločase zvýšili na 1:5. V 64. minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Živný a míč poslal nekompromisně pod břevno. Výsledek korigoval v 70. minutě domácí Válek, který chytře přeloboval hostujícíhio brankáře. Čisté konto neudržel ani střídající domácí brankář Němec, neboť toho překonal v poslední minutě utkání střelou zpoza velkého vápna Malata.

Podle trenéra třebíčského týmu Libora Zelníčka rozhodla v sobotu zkušenost soupeřova týmu. „Nebyli sice v nejsilnější sestavě, ale měli silnou osu týmu, která rozhodla. Hráči, jako Šmahaj, Malata a Podzemský dokážou rozhodovat zápasy a potvrdili to i tady. Nám takový typ hráčů chybí,“ smekl před kvalitou rosických lídrů Zelníček a dodal, že bez těchto hráčů by Rosice byly poloviční. „Hosté kombinovali ve středu hřiště, ale k brance se nedostali. Jenomže se díky těmto hráčům dvakrát prosadili z trestňáku, pak jsme si dali vlastní gól a byl z toho debakl. Malata nám dal tři góly, to mluví za všechno.“

Právě podobné typy hráčů, které umí rozhodovat zápasy, by Libor Zelníček v Třebíči potřeboval. „Chybí nám tady tři hráči, o které se dá opřít, na kterých by se dalo stavět a kteří by svými výkony převyšovali ostatní.“

Podobným typem je Ivo Koníř, jenomže jeho budoucnost v dresu HFK je nejistá. „Dnes (v úterý) je na programu další jednání, takže uvidíme, jak to dopadne. Já doufám, že se domluví, protože Konířova zkušenost je pro nás rozhodně přínosná. Už na podzim jsme díky němu dokázali pár zápasů otočit,“ dodává Zelníček.

Branky: 11. Durda (P), 70. Válek - 7., 35. a 90. Malata, 32. Šustr, 42. vlastní (P. Čermák), 64. Živný. Rozhodčí: Kučerík - Venc, Navrkal.

HFK Třebíč: Rousek (68. Němec) - Lidmila, Hebron, Komínek, P. Čermák (46. P. Chalupa) - Durda (46. I. Čermák), Chlup (46. Linhart), P. Svoboda, Kostelecký (46. Smažil) - Válek, Florián (46. Koníř).

Autor: Martin Mutl