Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

V Domě svatého Antonína se slavilo

05.11.2015

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (vs) - Ve společenské místnosti Domu svatého Antonína v Moravských Budějovicích se konala v pondělí 2. listopadu v dopoledních hodinách milá oslava. Obyvatelka tohoto zařízení Ludmila Pavlová zde oslavila své 103. narozeniny, a to za přítomnosti hostů, zástupců města, příbuzných, personálu a obyvatelů domova.


V důstojném prostředí společenské místnosti, jménem oslavenkyně všechny přítomné přivítal ředitel zařízení Ladislav Chloupek. Zvláště pak přivítal zástupkyně místního MěÚ Marii Janouškovou z místní matriky a Marii Březinovou z úseku sociálních služeb a poradenství.

Po přivítacím ceremoniálu ředitel Chloupek věnoval pozornost oslavenkyni Ludmile Pavlové, která se narodila 3. listopadu 1912 v rodině sedláka v Moravských Budějovicích Byla nejmladší z pěti sourozenců, z nichž ostatní již nežijí. Vdala se muže, který byl o dvanáct roků starší a spolu šťastně žili přes čtyřicet roků. Dnes je již třicet roků vdovou. Jejich manželství bylo bezdětné. „K jejím zálibám patří poslouchání dechových hudeb, ráda četla a její předností je šikovnost a pracovitost. Váží si slušnosti a upřímnosti,“ uvedl mimo jiné ředitel Chloupek. V bohatém programu vystoupil i příbuzný oslavenkyně Ing. Zdeněk Šplíchal, který mimo jiné uvedl: „Tetin vztah k Domu svatého Antonína je velice zajímavý, poněvadž jméno Antonín se v jejím okolí vyskytuje velmi často. Teta, když se narodila, její tatínek byl Antonín a maminka Antonie, kmotři byli Antonín a Antonie, její bratr byl Antonín, jeho syn je Antonín a jeho vnuk je Antonín. Takže teta, u svatého Antonína je jako doma a nic jí tady nechybí,“ dodal Zdeněk Šplíchal s úsměvem. Dále přítomné upozornil na historií rodu Šplíchalů, která sahá až k roku 1604. Historický dokument zpracovala studentka gymnázia v Třebíči, společně již s devadesátiletou Ludmilou Pavlovou a posléze tato práce zvítězila v celoevropské soutěži.

Autor: vs
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk