Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

V Libušině údolí zemřel motorkář

14.07.2011

Třebíč, Lažínky - K tragické dopravní nehodě došlo ve středu 13. července půl hodiny před polednem na okraji Libušina údolí v Třebíči, konkrétně na křižovatce ulic Dr. Antonína Hobzy a Na Potoce.


„Osmadvacetiletý řidič motocyklu značky Honda 900 jel směrem od Koželužské ulice. Na křižovatce se střetl s osobním vozidlem značky Škoda Yeti, jehož řidič odbočoval vlevo na ulici Na Potoce,“ popsala nehodu tisková mluvčí Policie České republiky v Třebíči Marcela Lavická. „Byla to obrovská rána,“ prozradil nám muž, který bydlí nedaleko místa střetu.

Na místo nehody vedle hasičů a policistů dorazila i zdravotnická záchranná služba. Zachranářům se však přes veškerou snahu nepodařilo udržet mladého muže při životě. „Řidič motocyklu při dopravní nehodě utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl,“ konstatovala tisková mluvčí.

Příčinu dopravní nehody vyšetřují policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování v Třebíči. „Celková škoda byla vyčíslena na sto padesát tisíc korun,“ doplnila Marcela Lavická.

„Třebíčská policie žádá o informace svědky dopravní nehody, ke které došlo v 11.30 hodin dne 13. července na křižovatce ulic Dr. Antonína Hobzy a Na Potoce v Třebíči. Případné informace, které by pomohly policistům při zjišťování příčiny, můžete podat na nejbližším oddělení policie nebo přímo na linku 158,“ žádá Marcela Lavická.

K další nehodě motorkáře došlo krátce před pátou hodinou odpolední u Lažínek. Řidič Škody Fabia zde nedal přednost motocyklu Kawasaki 1000, který předjížděl další vozidla v místech, kde je to zakázané. Šestadvacetiletý řidič motocyklu nehodu naštěstí přežil a byl převezen do brněnské nemocnice. Lehce zraněna byla i tříčlenná posádka fabie. Škodu policisté odhadli na devadesát tisíc korun.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk