Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

V Okříškách zrušili veřejný rozhlas

27.08.2012

Začátkem května informovaly internetové stránky městyse Okříšky o záměru radnice neopravovat obecní rozhlas. Důvodem byla zejména finanční stránka rekonstrukce, která by podle zkušeností vyšla na dva až tři miliony korun.


V Okříškách se tedy rozhodli rozhlas nevyužívat a místo něj použít moderní prostředky k informování tamních obyvatel. Dnešní doba patří mobilním telefonům, a tak Okříšští na tento vývoj zareagovali tím, že k informování veřejnosti zavedli tzv. SMS zpravodajství.

Jako hlavní výhodu tohoto způsobu předávání informací vidí úřad městyse takřka nulové investiční náklady a jeho dosah ? občan bude o informaci vědět, i když nebude zrovna v obci, a nepromešká tak žádné hlášení. V současné době se do systému zapojilo 150 občanů. Přes počáteční váhavost si SMS zpravodajství okříšské občany postupně získává, takže nyní již přijímá SMS zprávy z radnice zhruba šestina domácností. Účast v systému SMS zpravodajství je bezplatná a v současné době jsou přihlášeným občanům zasílány především zprávy o výpadcích sítí, o dovolených lékařů a veřejných institucí, o dopravních uzavírkách, včetně pozvánek na různé kulturní, sportovní a společenské akce. V Okříškách se navíc rozhodli, že systém dají k dispozici i komerčním sdělením. To však bude pro zadavatele inzerce zpoplatněno cenou 1?Kč za každé číslo v databázi.

K naprosté efektivnosti schází okříšskému úřadu ještě zapojení pěti šestin domácností. Je totiž jasné, že systém bude nejefektivnější tehdy, až se do jeho databáze přihlásí všichni občané Okříšek. Učinit tak mohou buď písemně na podatelně úřadu, nebo elektronicky odeslat jméno, příjmení, telefonní číslo a ulici na adresu [email protected] Velikou výhodou tohoto systému budiž také možnost oslovit obyvatele pouze z vybrané části Okříšek, zatímco ostatní nemusí být rušeni veřejným rozhlasem nebo vyzváněním příchozí SMS zprávy.

Autor: Petr Račák
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk