Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

V pátek vypukne Reggae night na Cihelně

14.11.2011

Třebíč - Pro příznivce jamajského stylu hudby se už v pátek v pět hodin otevřou brány Cihelny u Třebíče. Hlavním trhákem je Mr. Cocoman a Dr. Kary, kteří vystoupí spolu na jednom podiu.


Mr. Cocoman je jednou z nejaktivnějších osobností českého reggae, působí na scéně od roku 2002. Od té doby se jeho tvorba rozrostla. Zpívá se svou kapelou Solid Vibes, se kterou je známý po celé Evropě a získal i několik ocenění. Věnuje se i remixům. V polovině tohoto roku vyprodukoval poslední desku legendární kapely Švihadlo. Více o něm na jeho webových stránkách www.cocoman.cz.

Dalším z nejrespektovanějších MC na české reggae scéně je Dr. Kary. Ten se reggae tvorbou zabývá už od roku 1997 a byl jedním z členů kultovních Gardenzitty sound systému. Později se přidal k české ska kapele Fast Food Orchestra, se kterou projel Evropu a dostal se i do Brazílie. Svým charismatickým hlasem přispěl i na mnoho alb českých a zahraničních interpretů jako např. v cizině Kosheen, u nás Polemic nebo Sto Zvířat. Večer se představí i Nigerijec Fireson a další interpreti a několik Djs. Máme se na co těšit.

Autor: Libor Matoušek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk