Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Havárie u Krokočína
(foto: )

V pondělí havarovaly dva kamiony

07.10.2010

Kněžice, Krokočín - Hned ke dvěma vážným dopravním nehodám došlo v pondělí 4. října. První se odehrála ráno na silnici mezi Kněžicemi a Stonařovem, ke druhé došlo večer na hlavním tahu nedaleko Krokočína.


„Před sedmou hodinou ráno jel řidič s nákladním vozidlem Man s přívěsem z Kněžic na Stonařov. Vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu,“ popsala nehodu tisková mluvčí krajského ředitelství policie Jana Kroutilová. Řidič nákladního vozu zůstal v havarovaném voze zaklíněn a museli ho vyprostit až profesionální hasiči. „I přes veškerou snahu zdravotníků šestačtyřicetiletý muž svým těžkým zraněním podlehl,“ doplnila Jana Kroutilová. Silnice na Stonařov byla zcela zablokována, uvolnit se ji podařilo až ve dvě hodiny odpoledne. Škoda na nákladním vozidle byla vyčíslena na dva a půl milionu korun.

K havárii kamionu u Krokočína došlo večer krátce před osmou hodinou. Nákladní vozidlo značky Renault převáželo pivo, jeho posádku tvořili dva muži a pes. „Z kabiny havarovaného vozidla vyprostili dva muže a psa. Při nehodě utrpěl zranění řidič i spolujezdec. Zraněné muže zdravotníci převezli sanitními vozy k ošetření do nemocnice,“ uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina Petra Musilová. O zdravotním stavu psa se ovšem nezmínila. Druhý den ráno se hasiči na místo nehody museli vrátit, a to aby pomohli s překládkou piva.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk