V Chomutově se neujala ani jedna šance Třebíče

23.09.2019

CHOMUTOV (mm) - Na ledě ještě vloni extraligového Chomutova se ve třetím kole první ligy představili hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Proti jasnému favoritovi si vytvořili řadu šancí, ale neproměnili ani jedinou a domů se vraceli s porážkou 0:3. „Do utkání jsme vstoupili špatně a v první třetině byli horší.

Upozorňovali jsme kluky, že cesta je dlouhá a je potřeba se rozhýbat poctivou rozcvičkou, ale to se nám nepovedlo. V první třetině nás domácí přehráli a jen díky gólmanovi a tomu, že hosté neproměnili šance do prázdné brány, jsme prohrávali jen 0:1. Po třetině jsme si k tomu něco řekli, chtěli jsme zlepšit pohyb a přesilovky, což se nám povedlo, ale soupeř bohužel v oslabení zvýšil na 2:0. V tu chvíli se zápas zlomil. Stále jsme se snažili, ale možná i kdybychom hráli do půlnoci, tak bychom gól nedali. Urazili jsme hokejového Boha a gól zkrátka nedali. Nedá se nic dělat, musíme jet dál,“ shrnul pocity po třetím prohraném zápase trenér Třebíče Martin Sobotka. Ostatní výsledky 3. kola: Vsetín – Sokolov 3:2, Č. Budějovice – Ústí 9:1, Jihlava – Benátky 4:5n, F.- -Místek – Havířov 2:1n, Poruba – Prostějov 9:3, Přerov – Kadaň 7:0, Slavia – Litoměřice 3:2n