Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

V jaderce už zase ordinují zubaři

08.11.2019

DUKOVANY (ap) - Zubaři už zase ordinují v elektrárně! Tato dobrá zpráva se ještě v předadventním čase velmi rychle roznesla po Jaderné elektrárně Dukovany i v jejím okolí. Žadatelé o vzetí do evidence nebo akutní ošetření chrupu svými telefonáty zcela zahltili zdravotní sestru v nově otevřených modernizovaných ordinacích.


Vážný a občas i hodně bolestivý problém přibližně čtyř tisíc lidí se podařilo vyřešit na rozhraní Vysočiny a jižní Moravy v pondělí 4. listopadu. Po téměř dvou letech tam do nových zubních křesel usedli, či spíše ulehli, první pacienti, zaměstnanci elektrárny i lidé z vesnic a měst v jejím okolí. Do evidence se nyní hlásí celé rodiny i s malými dětmi. Dospělým i dětským pacientům tam poskytují péči hned tři zubaři a jedna zubní hygienistka.

„Je to téměř rok, co tady pan doktor skončil a když jsem potom žádal jiné lékaře, aby mě přijali, nebylo možné se nikde zaregistrovat. Mám více než půl roky dvě vypadlé plomby a asi i další problémy,“ prozradil Josef Ležák ze Lhánic, který v elektrárně pracuje 32 roků, a v pondělí byl jedním z prvních pacientů v novotou vonící ordinaci zubařů.

Pokračování na straně 3.

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk