Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Františku Findovi k osmdesátým narozeninám pogratuloval před zápasem s Moravskými Budějovicemi předseda OFS Třebíč Radek Zima. Gratulace se dočkal i Miroslav Solař (na snímku vpravo), který oslavil sedmdesáté narozeniny.
(foto: Martin Mutl)

V Jaroměřicích tuší, že zima rozhodne o budoucnosti klubu

04.11.2019

Jaroměřice nad Rokytnou - Hodně pozornosti bylo upřeno na šlágr 12. kola B skupiny I. B třídy, ve kterém se proti sobě postavili dva tradiční nesmiřitelní soupeři. Deváté Jaroměřice přivítaly na svém hřišti osm kilometrů vzdáleného souseda z Moravských Budějovic. Oba celky sice nebyly zdaleka kompletní, přesto se zrodil jasný výsledek.


Před zápasem došlo na oslavence. Předseda Okresního fotbalového svazu Třebíč Radek Zima předal k osmdesátým narozeninám pamětní plaketu dlouholetému funkcionáři Františku Findovi, s prázdnou neodešel ani sedmdesátiny slavící další člen jaroměřického výbor Miroslav Solař. Jenomže pak už radost vystřídaly velké rozpaky.

Hosté byli od začátku jasně lepší a už po prvním poločase svítilo na tabuli hrozivých 0:5. Ani druhá půle neudělala domácím žádnou radost. Svěřenci trenéra Miloslava Louckého inkasovali ještě třikrát a na světě byla ostudná porážka 0:8.

Moravskobudějovický kouč Jan Šplíchal v hodnocení začal tím, že do zápasu vstupoval s respektem. „Do zápasu jsme šli s respektem k soupeři, ale povedlo se nám vstřelit rychle branky, neproměnili jsme další spoustu šancí a celkově jsme zaslouženě vyhráli,“ řekl trenér, který se musel obejít bez klíčových hráčů Kopečka, Kyzlinka a Busty. Před blížící se zimní pauzou Šplíchal věří, že tato výhra jeho tým po nepovedeném začátku soutěže nakopne. „Věřím, že nás to nabudí. Jaro ale bude o tom, jestli se nám vrátí zranění hráči. Pokud ano, chtěli bychom zaútočit na špici tabulky a porvat se o druhé, snad postupové místo,“ uzavírá kouč Moravských Budějovic.

Hodně těžko hledal po utkání slova domácí trenér Miloslav Loucký. „Bylo krásné počasí, přišlo hodně lidí, ale vyšlo to bohužel tak, že máme čtyři hráče základní sestavy zraněné, takže to dopadlo takhle. To se moc hodnotit nedá,“ kroutil hlavou jednapadesátiletý kouč, který musel v zápise figurovat jako jeden z náhradníků. „Byl jsem jeden z náhradníků, protože Stejskal s Kalayem hráli po zranění a nikdo netušil, jak dlouho tam vydrží mladí kluci. Takže jsem byl připraven naskočit, abychom nedělali komedii, že budeme dohrávat třeba v osmi lidech.“

Víra v to, že mohou být tradičnímu rivalovi důstojným soupeřem vydržela Louckému jen deset minut. „Škoda, že jsme nedali první šanci, pak by to mohlo být zajímavé, možná by se Budějovice trápily trošku víc. Ale pak jsme dostali smolný druhý gól a už se to vezlo.“

Jaroměřickému týmu chybí v současnosti nejen dostatečný počet hráčů, ale také kvalita. „Hrajeme s tím, co máme, hráči prostě nejsou. Zimní pauza ukáže, co se tady v jaroměřickém fotbale bude dál dít, protože když se to tady nedá dohromady, bude v létě hodně velký problém. Věřím, že se hráči seženou a dá se to dohromady,“ doufá Miloslav Loucký.

Další derby okresu Třebíč se hraje i v posledním kole podzimní části. Šesté Moravské Budějovice v něm na svém hřišti přivítají v sobotu ve 14.00 hodin třinácté Přibyslavice, deváté Jaroměřice pak čeká zápas na hřišti pátých Hamrů nad Sázavou.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk