V Opavě se Snipeři vůbec nedostali do zápasu

29.10.2019

Opava (art) - Po sérii tří domácích zápasů Snipery čekalo utkání venku. K pátému kolu Národní ligy Východ vyjížděla Třebíč až do Moravskoslezského kraje, na půdu loňského rivala z prvního kola play-down, Opavy. V posledním zápase, který zde A-tým odehrál, neinkasoval jedinou branku. Ovšem loňská sezóna je už stará kapitola a tamější tým do letošního ročníku poněkud obměnil soupisku.

Vstup do zápasu a vůbec samotný začátek zachytil pouze domácí tým, Třebíč byla očividně ještě na cestě. Nabídkou herního prostoru PEMA nepohrdla a přehrávala Snipery s chutí. Během první třetiny vstřelila tři branky, poslední během početní výhody. Po dvaceti minutách tedy 3:0.

V prostřední části se začínali chytat už i hosté, za pouhých dvacet čtyři vteřin skóroval pohodlně Dlabač, který stál na konci velice snadného přechodu na soupeřovu polovinu. Téměř okamžitě našel odpověď domácí Mazur, který vracel stav utkání do tříbrankového rozdílu. Zhruba v polovině utkání Třebíč složila reparát na úspěšně odbráněné oslabení, když byla nucena ve čtyřech ustát poněkud přísné vyloučení Kuželky za bránění ve hře. Co však domácí nestihli v přesilovce, napravili vzápětí. Balnar na Repčeka a 5:1. Před odchodem do šaten ještě nezastavitelný Salák doslova vybojoval pro modrobílé trestné střílení, které, i když úspěšně zakončené, nebylo uznáno kvůli vrácení se exekutora Mátla.

Poslední perioda byla až na pár výpadků zřejmě nejpovedenější částí utkání. Hned zkraje snižoval brankový rozdíl Benáček, kterému doručil před prázdnou bránu míček Kuželka. Opavští však v tempu nepolevili a na jednu obdrženou, odpověděli dvěma vstřelenými. Góly padaly a skóre se načítalo podle předchozích čtyřiceti minut, avšak momentálně byly na hřišti konečně oba týmy. I ve třetí třetině okusila Třebíč oslabení, které však ubránila a díky Vlachovi za asistence Malicha v něm dokázala i snížit brankovou ztrátu. Domácí ale odpovídali i na tuhle branku a dávali jasně najevo, že tři body zůstanou tentokrát v Opavě. Dvanáct vteřin před koncem ještě upravoval na konečných 8:4 Nevosad.

„Dnes jsme se nedostali pořádně do zápasu. Domácí toho dokázali díky první třetině využít. Poté si výsledek ohlídali,“ stručně shrnul pocity po utkání trenér Sniperů Michal Pazderník.

Národní liga mužů, skupina východ: SK P.E.M.A. Opava - Snipers Třebíč 8:4 (3:0, 2:1, 3:3). Branky a asistence: 8. Mazur (Sležka), 14. Kocur (Šimera), 18. Balnar (Mazur), 21. Mazur (Sova), 36. Repček (Balnar), 48. Pavlík (Mazur), 53. Klečka (Repček), 60. Repček (Klečka) - 21. Dlabač (Malich), 44. Benáček (Kuželka), 45. Vlach (Malich) 60. Nevosad (Kelbler). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 23:11. Diváků: 84.

Snipers Třebíč: Bazala – Homolka, Štveráček, Picmaus, Svoboda, Šípka – Sýkora, Hobza, Mátl, Dlabač, Vlach, Malich, Benáček, Salák, Kelbler, Kuželka, Nevosad. Trenér Michal Pazderník.