V Přerově žalostná koncovka

05.10.2018

Přerov (mm) - Bez zdravotně indisponovaných útočníků Malce a Vodného nastupovali hokejisté Horácké Slavie Třebíč k utkání desátého kola první ligy na ledě prvního Přerova. Na hřišti soupeře ale už potřetí v řadě nebodovali a domů si odvezli porážku 1:3.

Hosté z Vysočiny začali na Hané aktivně a tři minuty motali favorizovaným domácím hlavu. Jenomže vážnější šanci si nevytvořili, Zubři hru postupně vyrovnali a stále víc se zabydlovali na útočné polovině. První zajímavou šanci měl ve 12. minutě Roman Pšurný, který v sezónách 2006/2007 a 2008/2009 působil také v třebíčském týmu, jeho slibný průnik ale Dostál vykopl. V polovině 17. minuty ale vymyslel přihrávku na nepokrytého Popelku a ten zblízka otevřel skóre zápasu.

Navlas stejné přerovské útočné duo bylo i u druhého gólu. Ve 25. minutě nabil Pšurný Popelkovi na pravý kruh a pětadvacetiletý zlínský útočník, který je v Přerově na hostování, trefil přesně nad Dostálovu lapačku. Za chvíli byla Horácká Slavia zpátky ve hře, to když domácí obránci nechali Kloučka na pospas dorážek a z té třetí složil Paták letošní gólové zápisné. Ve 34. minutě hosté špatně střídali, do šance se dostal Rachůnek, ale na Dostála v sólovém úniku nevyzrál. Z varování se ale nepoučili, za chvíli pustili do dalšího úniku Hejcmana a Nedvídek ho zastavil jen za cenu faulu. Trestné střílení centr třetího útoku Zubrů proměnil a domácí znovu vedli o dvě branky. „Myslím, že v první třetině jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem, ale když jsme dali kontaktní gól, vyrobili jsme hrubku, po které jsme potřetí inkasovali,“ zlobil se třebíčský trenér Martin Sobotka.

V nepříliš urovnané třetí třetině se diváci branky nedočkali, i když si oba celky zahrály v početní výhodě. Třebíčští v závěru sáhli i k power-play, ale na dostřel Kloučkovy branky je domácí nepustili, a tak slavili třetí tříbodovou výhru v řadě. Horácká Slavia naopak už potřetí v řadě na venkovním hřišti nebodovala. „Kluci dneska bojovali a snažili se, ale v zakončení volíme špatná řešení. Naše koncovka není na úrovni první ligy. Na jeden gól moc nevyhrává,“ shrnul pocity po zápase Sobotka.