Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

V soutěži Vesnice roku Vysočiny opět dominovalo Třebíčsko

20.06.2011

Domamil - V pátek vás Horácké noviny informovaly o tom, že letošní vesnicí roku Vysočiny se stala Domamil na Moravskobudějovicku. Domamil je další v dlouhé řadě obcí z našeho okresu, které se mohou tímto titulem pochlubit. V minulosti jej získaly například Dukovany, Jakubov, Studenec či Mladoňovice.


A co vedlo komisi k udělení titulu Domamili? „To se musíte zeptat komise. To je těžké, na to odpovídat,“ konstatoval starosta Radek Menčík. „Myslím si, že komisi oslovil jak celkový náhled na obec, tak činnost obecního úřadu, ale hlavně práce s mládeží, za kterou jsme před dvěma roky dostali bílou stuhu,“ doplnil.

V obci určitě proběhnou oslavy zisku prestižního titulu. „Něco bude, ale teď žijeme tím, že o víkendu pořádáme mikroregionální soutěž Obec dětem, která se shodou okolností uskuteční letos u nás v obci,“ řekl starosta. V polovině července, konkrétně osmnáctého, přijede do Domamile hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a oficiálně předá starostovi titul Vesnice roku. „Možná, že až skončí oficiality, tak bude v oslavách pokračovat s našimi lidmi. Ale zatím jsme se ještě se zastupiteli nedohodli,“ slibuje Radek Menčík s tím, že titul patří především obyvatelům Domamile, kteří jsou velmi aktivní.

Domamil ovšem není jedinou obcí, která 18. července převezme ocenění. Oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu letos získaly Jiratice. Zvěrkovice letos dosáhly na Zlatou cihlu za obnovu staveb venkovské zástavby, Dolní Vilémovice dostanou diplom za vzorné vedení kroniky a Jakubov diplom za bohatý kulturní a společenský život. A nakonec čestné uznání za udržování hasičských tradic získaly Mladoňovice.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk