Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Vánoční pohádka od sboru Coruscante

29.12.2016

Třebíč (hu) - Fialovo-zelená pozvánka zněla stručně - Vánoční koncert. Nad tímto nadpisem bylo sice menšími písmeny uvedeno, že jsme srdečně zváni, ale to se tak píše. V případě pěveckého sboru Coruscante, vedeného neúnavnou Aničkou Kolaříkovou, je však nutné brát všechno vážně. A když vás zve srdečně, myslí to doopravdy.


Naprosto plná bazilika svatého Prokopa, ve které se na Štěpána večer koncert konal, byla výmluvným dokladem toho, že Aniččina srdečnost a profesionální výkon Coruscante jsou již dobře známé. Slovo profesionální však asi není ten správný výraz. Takřka profesionální výkony tento amatérský sbor bezesporu podává, jeho přidanou hodnotou, která přitahuje posluchače, je však právě ona srdečnost, vřelost, opravdovost… no prostě je to zatraceně dobré a povznášející. A když hlasy sboru doplní smyčce orchestru Víta Coufala, je dokonalý výsledek zaručen.

A právě takový byl i Vánoční koncert šestadvacátého prosince. Po koledách následovala slíbená a očekávaná Sunsise mass Ola Gjeila, kterou jsme si s Coruscante v bazilice užili již 21. října tenkrát ještě doplněnou o vizuální obrazy, promítané na kamenné stěny kostela.

Tentokrát to tedy bylo bez efektů, zato s vánoční atmosférou, kterou nevytvářela jen bohatá výzdoba kostela. To nejpodstatnější si návštěvníci přinesli ve svých srdcích.

Předávání energie by vždy mělo být vzájemné. Příležitost dostal nacvaknutý kostel na úplný konec společným zpěvem koledy nejklasičtější Narodil se Kristus Pán…

A potom? Potom už nic, protože jak správně pravila Anička Kolaříková, ani život nemá přídavky a tady už nebylo co dodat. Vlastně bylo. Před rajskou bránou v severní předsíni stály dvě várnice s výborným čajem a svařeným vínem - dokonalá tečka.

Autor: hu
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk