Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Včelař nechtěně zapálil kus lesa

13.09.2012

Trnava - Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů muselo zasahovat v pondělí odpoledne u požáru lesa, včelína a boudy s krmením pro zvěř nedaleko Trnavy. „Požárem vznikla škoda v předběžné výši 90 500 korun,“ uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová.


Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve 14.06 hodin. „K požáru vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Třebíči a ve Velké Meziříčí, které posílily jednotky sborů dobrovolných hasičů z Trnavy, Rudíkova, Budišova a Mihoukovic,“ prozradila tisková mluvčí.

Na místě hasiči zjistili, že starší včelař tavil vosk na ohništi za včelínem v lese. „Ohniště následně uhasil. Ještě před odjezdem z místa si však všiml plamenů, které zasáhly trávu a lesní porost,“ uvedla Petra Musilová. Včelař se nejprve snažil oheň uhasit sám, ale to se mu nedařilo. Navíc si způsobil popáleniny.

Když na místo přijeli hasiči, hořel už i včelín, bouda s krmením pro zvěř a vzrostlý smíšený les na ploše zhruba padesát krát sto metrů. „Jednotkám se podařilo požár lokalizovat ve 14.27 hodin. Úplná likvidace požáru proběhla o dvě hodiny později,“ doplnila hasičská mluvčí. Zraněného včelaře si převzali do své péče zdravotníci.

Podle předběžného šetření způsobil požár včelař svojí nedbalostí. Přesná příčina vzniku požáru a veškeré okolnosti, jak k požáru došlo jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk